Trzeba się uzbroić w cierpliwość

  • 29.07.2019, 21:03
  • W
Trzeba się uzbroić w cierpliwość W
Prace przy przebudowie kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 408 ruszyły ponad miesiąc temu. Do końca tego roku odcinek Bierawa-Korzonek przejdzie metamorfozę. Zmotoryzowani muszą się liczyć z utrudnieniami.

Prace drogowe rozpoczęto 12 czerwca. Po tygodniu nawierzchnia była już sfrezowana. Wprowadzono objazd. Podróżujący z Gliwic w kierunku Koźla w Kotlarni muszą skręcić w ul. Spacerową i kierować się na Starą Kuźnię. „Jadąc ul. Spacerową, dojeżdżamy do drogi krajowej nr 40 i skręcamy w lewo na Kędzierzyn-Koźle” - brzmi oficjalny komunikat ZDW w Opolu, zarządcy modernizowanej drogi.

Cały odcinek Bierawa-Korzonek podzielono na trzy fragmenty. Tak by mieszkańcy i firmy działające w okolicy nie zostali odcięci od świata.

Wciąż powstaje podbudowa na środkowym odcinku, czyli struktura, która znajdzie się pod asfaltem. Wykonanie stabilizacji drogi to warunek konieczny.

- Najpierw stabilizacja i utwardzanie pierwszego odcinka. Potem następne fragmenty. Myślę, że drogowcy jeszcze trochę popracują na pierwszym odcinku - podkreśla Arkadiusz Branicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na pytanie, który odcinek DW 408 - po fragmencie Bierawa-Korzonek - zostanie przebudowany w dalszej kolejności. Wróżeniem z fusów byłoby też mówienie o tym, kiedy ewentualnie może zostać wprowadzony ruch wahadłowy na obecnie przebudowywanym odcinku DW 408. Warto uzbroić się w cierpliwość i dostosowywać do objazdu.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Magdalena
Magdalena 30.07.2019, 21:02
Ciekawe kiedy i kto wyremontuje drogę teraźniejszeho objazdu tj.z Kotlarni do Slawiecic?? Nie dosc ze przed objazdem byly dxiury to teraz przez 6 miesiecy zostanie do cna rozjezdzona przez ciezarowki i osobowki. Tylko kogo to obchodzi?
Ja
Ja 05.08.2019, 07:10
Dobre pytanie!
Czy Lokalna24 mogłaby na ten temat coś napisać?

Pozostałe