II Cardio-Sport MTB Race w Kędzierzynie-Koźlu

  • 15.08.2019, 22:07
  • Rafał Pulkowski
II Cardio-Sport MTB Race w Kędzierzynie-Koźlu
Blisko 150 osób wzięło udział w drugiej edycji mistrzostw Cardio-Sport MTB Race, które odbyły się w czwartek, 15 sierpnia w Kłodnicy. Podczas imprezy przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Iwa Lecibila, który zmaga się z autyzmem.

Organizatorami wydarzenia była firma Cardio-Sport oraz Klub Sportowy Koziołek z Kędzierzyna-Koźla. Wyścigi odbywały się w trzech różnych kategoriach. Najbardziej wytrwali i profesjonalni kolarze górscy mieli do pokonania aż 35 kilometrów.

- Przyjechali do nas zawodnicy w różnych stron, w sumie całe południe Polski. Myślę, że po dzisiejszej imprezie zawodnicy powiedzą sobie, że warto wrócić tutaj jeszcze raz - mówił Piotr Orian, komentator sportowy, Klub Sportowy Koziołek.

Część zawodników faktycznie twardo rywalizowała na trasie. Jednak chodziło głównie o dobrą zabawę i o przejechanie całej trasy dla satysfakcji. Organizatorzy chcieli też skłonić mieszkańców miasta do aktywności i jazdy na rowerze.

- Jeżdżę zazwyczaj szosami i drogami rowerowymi. Taka trasa była dla mnie wyzwaniem, bo teren nie jest równy. Ale fajna przygoda i polecam każdemu, kto choć trochę kocha dwa kółka - mówił Krzysztof, uczestnik zawodów.

Podczas imprezy można było skosztować domowych wypieków, a wybór był spory. Dochód z dobrowolnej zbiórki pieniędzy będzie przekazany na rehabilitację 11-letniego Iwa.

- Najważniejsza dla nas jest rehabilitacja regularna. Iwo uczestniczy trzy razy w tygodniu w różnego rodzaju zajęciach. Godzina takiej terapii waha się w granicach 60-70 złotych i czasem trudno nam wygospodarować środki na te rehabilitacje. Marzymy o turnusie rehabilitacyjnym, ale koszt takiego turnusu, to od 5 do 8 tysięcy złotych. Jest to spory koszt dla naszej rodziny - mówiła Ewa Kowalczyk, mama Iwa.

Na specjalnej scenie zbudowanej na ciężarówce zagrały zespoły 47Horses i Zapaść. O atrakcje dla najmłodszych zadbała Agencja Artystyczno-Eventową Bailando.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (55)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe