Bigbit wiecznie żywy. Ósma edycja Gitariady w Kędzierzynie-Koźlu

  • 17.08.2019, 13:04
  • Ł
Bigbit wiecznie żywy. Ósma edycja Gitariady w Kędzierzynie-Koźlu
Fani bigbitu i starego dobrego rocka już odliczają dni do ósmej edycji „Gitariady”. Spotkanie muzyków, którzy kilka dekad temu tworzyli kędzierzyńską i kozielską scenę muzyczną, odbędzie się w parku Pojednania 30 i 31 sierpnia.

Wszystko zaczęło się od jubileuszu czterdziestolecia działalności grupy Kenedth, który wypadł w 2012 roku. Wtedy to wokalista tej grupy Mirosław Nowakowski namówił swoich kolegów, by ponownie się spotkać i zagrać okolicznościowy koncert. Pomysł chwycił, odezwało się wielu dawnych muzyków chcących również zagrać w Kędzierzynie-Koźlu. Koncert odbył się w amfiteatrze na osiedlu Piastów, a obok Kenedth zagrało kilka innych kapel z dawnych lat. Od tego czasu Mirosław Nowakowski przy wsparciu przyjaciół i Miejskiego Ośrodka Kultury każdego roku organizuje „Gitariadę”.

Nie inaczej będzie w końcówce sierpnia. Impreza w parku przy al. Jana Pawła II rozpocznie się w piątek o godz. 17. Na scenie zaprezentują się artyści dobrze znani w naszym mieście, którzy na „Gitariadzie” występowali wielokrotnie, ale i tacy, którzy zagrają po raz pierwszy. Pierwszego dnia będą to: 3r12 & Krysia Brożek, Old Befa, Darek Guca i Przyjaciele, Drill Stone, Kazik Pabiasz & Goście, Głubczyckie Muzozaury, Super Old Kaskada, Waldek Nowak Band oraz Karawana.

- Zapowiada się świetna zabawa. Zespół 3r12 z Niemiec niedawno zdobył Grand Prix trzeciej edycji Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Z kolei nasza Karawana świętować będzie 25-lecie istnienia. Nie można też przegapić występu Super Old Kaskady, którą tworzą muzycy dawnych lokalnych kapel bigbitowych, jak Taranty, Wegatony czy Harnasie - zapowiada Mirosław Nowakowski.

W sobotę koncerty rozpoczną się o godz. 17.30, ma być bardziej rockowo, ale nie zabraknie też bigbitowych hitów w nowych aranżacjach. A wystąpią: Flying Hammer Experiment, G(H)ost, Honker, Inwazja, V-220 Band & Marek Morawiec oraz Watch The Fire. Wstęp wolny.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe