20 lat powiatu. Wielkie świętowanie na placu Wolności

  • 05.09.2019, 18:36
  • Ł
20 lat powiatu. Wielkie świętowanie na placu Wolności
Wielkimi krokami zbliża się huczna impreza z okazji 20-lecia powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wielkie świętowanie jubileuszu odbędzie się w sobotę 7 września na placu Wolności. Nie zabraknie koncertów gwiazd. Wstęp wolny.

Impreza przed siedzibą kędzierzyńskiego starostwa rozpocznie się o godz. 16 od efektownego występu Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Następnie odbędzie się odsłonięcie czterech rzeźb: noblisty Roberta Kocha i dr Władysława Opolskiego, a także anonimowego chemika i kolejarza - symboli zawodów najbardziej związanych z Kędzierzynem. Wszystkie staną na skwerze przy placu Wolności. Ich uroczyste odsłonięcie zaplanowano z udziałem wyjątkowych gości, ale to niespodzianka.

Zobacz fragment koncertu zespołu LemON

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kolejne punkty programu to występy chóru powiatowego Kandersino oraz formacji bigbitowej Czerwone i Czarne. Na godz. 18.45 zaplanowano występ Formacji Chatelet, która balansuje na granicy kabaretu, teatru i stand-upu. Artyści są laureatami nagród na wszystkich liczących się festiwalach kabaretowych i autorem niezliczonych programów telewizyjnych. Formacja zagrała tysiące występów i próżno szukać tak doświadczonych, wszechstronnych i charyzmatycznych artystów kabaretowych, którzy do grzecznych nie należą.

Zobacz występ Formacji Chatelet

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wieczór należał będzie do gwiazd estrady. Najpierw, swoje największe hity wykona K.A.S.A., czyli Krzysztof Kasowski z zespołem. Impreza zakończy się koncertem zespołu LemON. Grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie cztery albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu” Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”. Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono ponad 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Przystanek Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Zobacz teledysk K.A.S.A.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe