Ekopiknik i finał VI edycji konkursu Segreguj.pl

  • 12.09.2019, 09:00
  • Ł
Ekopiknik i finał VI edycji konkursu Segreguj.pl Foto: urząd miasta
„Nie marnuję, segreguję” – to hasło kampanii edukacyjno-informacyjnej, realizowanej przez Związek Międzygminny „Czysty Region”. W jej ramach już 13 września organizatorzy zapraszają na „Ekopiknik” w galerii „Odrzańskie Ogrody”. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji.

W piątek od godz. 11 teren przed galerią zamieni się w „zielona planetę”, gdzie przez sześć godzin będzie trwało ekologiczne świętowanie. „Ekopiknik” rozpocznie się rozstrzygnięciem VI edycji konkursu „Segreguj.pl”. Nagrody otrzymają najbardziej aktywni uczniowie, którzy przez cały miniony rok zbierali surowce w  szkołach i przedszkolach  na terenie całego związku.

Oprócz warsztatów, podczas których chętni będą mogli stworzyć użyteczne przedmioty z odpadów, będzie okazja obejrzenia również spektaklu o tematyce eko oraz zobaczenia z bliska, na czym polega czerpanie papieru. Ponadto w trakcie „ekopikniku” zostanie uruchomiony Punkt Wymiany Rzeczy Używanych. To właśnie tutaj będzie można dostarczyć już niepotrzebne, ale zdatne do dalszego wykorzystania przedmioty (książki, zabawki, sprzęt sportowy) i wymienić je na inne. Natomiast na tych, którzy zechcą „zazielenić” swoje otoczenie, czekają sadzonki roślin. Warunek? Wystarczy dostarczyć na miejsce 5 kg makulatury, 20 butelek PET lub 5 kg elektrośmieci.

Związek Międzygminny „Czysty Region” przygotował jeszcze dwie niespodzianki. To spotkania ze znanymi osobami, ambasadorami proekologicznego stylu życia – Sylwią Majcher oraz Dominikiem Dobrowolskim. Pierwsza (autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia ZERO WASTE po polsku”) podpowie, jak nie marnować kuchennych resztek, druga zaś zdradzi, dlaczego przemierza Polskę wzdłuż i wszerz kajakiem lub rowerem. Spotkania rozpoczną się o godzinie 14:30.

„Ekopiknik” jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe