Podsumowanie akcji "Gorączka Złota"

  • 18.09.2019, 10:30
  • Rafał Pulkowski
Podsumowanie akcji "Gorączka Złota"
Zbierali grosz do grosza i uzbierali aż 6 619,74 złotych. W wtorek, 17 września w urzędzie miasta odbyło się podsumowanie 16. już edycji akcji "Gorączka Złota", w której brało udział 35 podmiotów - przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, kluby HDK PCK, zakłady pracy i osoby prywatne.

Od szesnastu lat zbierają "miedziaki" - 1, 2 i 5 groszówki. W tym roku może nie padł żaden rekord, ale liczy się każda uzbierana suma. Uzbierane pieniądze trafią do dzieci najuboższych, na przykład na wyjazd wakacyjny lub wyprawkę do szkoły.

- Jestem wam bardzo wdzięczna, że macie dobre serducha, że potraficie zmotywować innych do zbierania pieniędzy na tak wspaniały cel. Jeden grosz składany do drugiego może dać wiele radości i uśmiechu. Za to wam z całego serca dziękuję i zdradzę, że ja też jestem zbieraczem. Wraz z moim mężem w tym roku udało się uzbierać blisko cztery kilogramy - powiedziała Elwira Bury, prezes zarządu okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu.

Swojej radości nie krył także zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, który gratulował uczestnikom i wręczał dyplomy. Podziękował także Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, że od tylu lat organizuje taką akcję.

- Przed chwilą się dowiedziałem, że sto złotych uzbierane w tych grosikach waży 25 kg. Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo wychodzi na to, że 250 kg. to jest tylko i zarazem aż tysiąc złotych. Ile trzeba się nazbierać, wysilać, żeby chcieć zebrać taką kupę groszy. Gratuluję i jestem pod wrażeniem, że tak chętnie przystępujecie do tej akcji - mówił Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta miasta.

W kategorii przedszkoli najwięcej, bo aż 229,79 złotych uzbierała Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka z Publicznego Przedszkola nr 17 w Kędzierzynie-Koźlu.

Wśród wiejskich szkół podstawowych wygrała PSP w Starym Koźlu z wynikiem 245.61 złotych.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu uzbierała 871,84 zł.

W kategorii Zespoły Szkolno-Przedszkolne wygrał Publiczny ZP-S z nauczaniem Języka Mniejszości Narodowej - Języka Niemieckiego z wynikiem 617.63 zł.

W szkołach średnich najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 z sumą 446.62 zł.

Klub HDK PCK Kofama uzbierał 175 złotych.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe