40 lat na scenie. Muzyczny benefis Marka Radulego

  • 25.09.2019, 18:22
  • Ł
40 lat na scenie. Muzyczny benefis Marka Radulego Marek Raduli wystąpił m.in. na „Gitariadzie”
Wyjątkowe wydarzenie muzyczne szykuje Miejski Ośrodek Kultury. „Marek Raduli Anniversary - 40 lat na scenie” to niezwykły benefis poświęcony wybitnemu muzykowi pochodzącemu z Kędzierzyna-Koźla.

Specjalny koncert z udziałem wielu znakomitych gości odbędzie się w Domu Kultury „Chemik” 3 listopada o godz. 18. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli: Ania Wyszkoni, Wanda Kwietniewska, Marek Stryszowski, Krzysztof Ścierański, Leszek Cichoński, Roman Kruk, Tadeusz Bratus, Krzysztof Gabłoński, Janusz Grzywacz, Zbigniew Jakubek, Zbigniew Lewandowski, Waldemar Franczyk, Przemysław Niemiec, Wiesław Kwinta, Bernard Maseli, Jacek Krzaklewski, Bartłomiej Pietsch, Andrzej Barszcz, Tomasz Grabowy oraz zespoły: Laboratorium, Squad-Raduli, The Colors oraz Pex-75.

Choć bilety nie są tanie, bo kosztują 120 zł, to warto się pospieszyć, gdyż zostały ostatnie sztuki. Można je kupić w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz poprzez stronę internetową Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Marek Raduli urodził się 21 czerwca 1959 roku w Kędzierzynie. W naszym mieście skończył szkołę muzyczną I stopnia. Później kontynuował kształcenie muzyczne w szkole II stopnia w Opolu. Jego pierwszymi zespołami były Pex 75 i Synteza PP. W 1982 roku związał się z zespołem Banda i Wanda, z którym nagrał kilka albumów. To był początek zawodowej kariery. Artystów, z którymi współpracował w kolejnych latach, oraz płyt, na których udzielał się ze swoją gitarą, trudno zliczyć. Należeli do nich m.in.: Maryla Rodowicz, Maciej Zembaty, Jacek Skubikowski, Izabela Trojanowska, Tadeusz Nalepa, Grażyna Łobaszewska, Krzysztof Ścierański oraz zespoły Bajm i Budka Suflera. Z tym drugim związał się na ponad dekadę, intensywnie koncertując i nagrywając takie hity, jak choćby: „Cisza jak ta”, „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych”. Po odejściu z Budki Suflera współtworzył grupy Squad i Laboratorium i brał udział w różnych projektach fonograficznych, pracując też jako muzyk sesyjny.

Od kilku lat Marek Raduli jest szefem muzycznym zespołu Ani Wyszkoni. Regularnie prowadzi też zajęcia w klasie gitary na różnych warsztatach, m.in. w słynnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach koło Szczawnicy.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe