Lider z powołania 2019. Sebastian Świderski wyróżniony

  • 09.10.2019, 09:22
  • Źródło: ZAKSA
Lider z powołania 2019. Sebastian Świderski wyróżniony
Prezes klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski, został laureatem czwartej edycji Programu Lider z powołania, otrzymując wyróżnienie w kategoriach Lider w sporcie oraz zarządzaniu.

Za nami finał czwartej edycji Programu Lider z powołania, którego organizatorem jest polsko-angielski magazyn Why Story. Celem programu jest promowanie pozytywnych postaw i dążenia do rozwoju poprzez wyłonienie kluczowych postaci w różnych dziedzinach, m.in. sporcie i zarządzaniu.

Kapituła nagrody przyznawała wyróżnienia w kilku kategoriach. Poza wyłonieniem liderów w sporcie i zarządzaniu, wskazano też postaci wyróżniające się swoją postawą i działaniem w biznesie, nauce i edukacji, medycynie, innowacjach, turystyce, sztuce, wskazano też liderów rozwoju lokalnego i regionalnego, a także społecznego. Prezes ZAKSA S.A został laureatem w dwóch kategoriach: w sporcie oraz zarządzaniu.

W rozmowie z organizatorem Why Story Sebastian Świderski opowiedział o wyzwaniach, z jakimi łączy się zarządzanie klubem sportowym: - Na tym stanowisku trzeba podejmować niekiedy bardzo trudne decyzje. Bywa że robi się to wbrew własnej woli i sumieniu. Sentymenty należy niestety odsunąć na bok, gdy w grę wchodzą finanse i możliwości zarówno drużyny, jak i klubu – mówił, podkreślając jak ważne w walce o najwyższe cele, a takie ambicje ma Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest wsparcie bizesowe partnerów.

- Stabilizacja finansowa jest niezwykle istotna i będę robił wszystko, by ją zachować. Wiele polskich klubów zmaga się z rozmaitymi problemami. Szukają nowych źródeł dochodów, sponsorów, partnerów biznesowych. My mamy szczęście, że naszym właścicielem i głównym sponsorem są Zakłady Azotowe Kędzierzyn i cała Grupa Azoty, która bardzo mocno wspiera sport w naszym kraju – podsumował Sebastian Świderski.

Obok Sebastiana Świderskiego w sporcie wyróżnieni zostali: Czesław Lang - dyrektor generalny Lang Team oraz dyrektor generalny Tour de Pologne, Bertus Servaas - prezes Vive Textile Recycling oraz PGE Vive Kielce, Waldemar Fornalik - trener Piasta Gliwice, Bogdan Wenta - prezydent Kielc oraz Katarzyna Kowalik - trener personalny.

Źródło: ZAKSA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe