Opolskie Gwiazdy Europy w kozielskiej muszli

  • 18.10.2019, 23:21
  • Rafał Pulkowski
Opolskie Gwiazdy Europy w kozielskiej muszli
Pokaz powarsztatowy projektu "Opolskie Gwiazdy Europy - Synteza Sztuki", odbył się w czwartek. 17 października w muszli koncertowej im. Teresy Haremzy z kozielskim parku nad Odrą.

Przedsięwzięcie wpisało się w 15-lecie obecności województwa opolskiego w Unii Europejskiej. Jedenastu uczestników projektu przez kilka tygodni przygotowywało się na warsztatach wokalnych, teatralnych, plastycznych i z medytacji. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Pasja wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu.

- Poza warsztatami młodzież pracowała także na dodatkowych zajęciach. Mamy duże szczęście, że w drugiej połowie października mamy piękną, niemalże letnią pogodę. Cieszymy się, że w Kędzierzynie-Koźlu działają takie inicjatywy kulturalne - powiedziała dr Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Podczas pokazu mogliśmy posłuchać śpiewu chóru, czy zobaczyć świetną aktorską grę młodych ludzi, którzy przed warsztatami nie mieli z tym nic wspólnego. Młodzież biorąca udział w projekcie została wyłoniona podczas castingu, który odbył się w czerwcu. Od tego czasu trwały przygotowania do pokazu. Za reżyserię odpowiedzialna jest Kinga Dębska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Pasja, a za oprawę muzyczną Mateusz Gancarczyk, dyrygent chóru Red Voices. Wisienką na torcie całego wydarzenia był spektakl w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantrikora, który rozgrzał publiczność swoim fire-show.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe