Przez dwa dni robili zdjęcia smartfonami

  • 20.10.2019, 15:20
  • Rafał Pulkowski
Przez dwa dni robili zdjęcia smartfonami
Pasjonaci fotografii mobilnej z całej Polski przyjechali na dwa dni do Kędzierzyna-Koźla, aby robić zdjęcia ciekawych miejsc. Odwiedzili m.in. Muzeum Ziemi Kozielskiej, stadninę koni na kozielskiej Wyspie, Koźle Port, czy pałac w Większycach oraz kilka miejsc w plenerze.

Mobile Photo Trip, to ogólnopolskie stowarzyszenie z siedzibą we Wrocławiu. To również cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Mobilnej, bo wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym (smartfonie). Co miesiąc grupa 30‐40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej - w przypadku Kędzierzyna-Koźla byli to Beata i Artur Smutek) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast.

- Aparaty w telefonach komórkowych są takiej jakości, że śmiało mogą rywalizować z profesjonalnymi aparatami fotograficznymi. Członkowie naszego stowarzyszenia mają świadomość możliwości tych sprzętów i własnych umiejętności. Każdy z nas specjalizuje się w czymś innym, więc uczymy się od siebie na wzajem. Podczas spotkań rozmawiamy ze sobą i wymieniamy się doświadczeniami. Te spotkania mają rodzaj warsztatów, ale że wszyscy są już dobrze znamy i lubimy, to ułatwia nam współpracę. Są one dużo luźniejsze, niż warsztaty odbywające się na przykład w instytucjach. Sami sobie wybieramy tematy do zdjęć i organizujemy sesje - mówiła Agnieszka Kubera, Stowarzyszenie Mobile Photo Trip.

Poprzednie edycje pokazały, że uczestnicy projektu generują duży ruch w mediach społecznościowych. Wydarzenia w ramach Mobile Photo Trip często były relacjonowane przez lokalne media, a inicjatywę wspierały miejskie i wojewódzkie instytucje. W 2016 roku organizowane przez Stowarzyszenie Mobile Photo Trip spotkania zdobyły GRAND PRIX w rankingu Event's Festival Awards.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (65)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe