Czy dzieciom dzieje się krzywda?

  • 28.10.2019, 20:00
  • Redakcja
Czy dzieciom dzieje się krzywda?
Dwie dziewczynki, które mieszkają w jednym z domów na terenie Kędzierzyna-Koźla z ojcem i jego konkubentką opowiadają sąsiadom, że są przez nich bite i zamykane na klucz w pokoju. Sprawą zajęły się policja, kurator i redakcja "Lokalnej".

Dom zamieszkują dwie rodziny. Pani Maria wraz ze swoim partnerem i córką zajmuje parter budynku. Właścicielką piętra nieruchomości jest pani Ewa, która też mieszka z konkubentem.

Dziewczynki wcześniej przebywały ze swoją biologiczną matką w Niemczech, ale ta trafiła do więzienia i zajął się nimi ojciec. Mężczyzna ma za sobą przeszłość kryminalną. Za pobicie spędził w więzieniu ponad dwa lata.

Jak twierdzi pani Maria, od kiedy dziewczynki zamieszkały w budynku z piętra zaczęły dobiegać przerażające krzyki zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przez pierwsze dni kobieta nie reagowała na to, co dzieje się u sąsiadów, ale 17 października wieczorem dziewczynki przybiegły do niej prosić o pomoc. Dzieci mówiły szybko i chaotycznie, nie do końca poprawnie po polsku.

- Wcześniej słyszałam, jak wołały, żeby ich nie bić, jak rzucane są różne przedmioty, jednocześnie były wyzywane przez właścicielkę mieszkania na górze. W pewnym momencie dzieci przybiegły do naszego mieszkania. Mówiły, że bije je tata i jego partnerka - opowiada pani Maria.

Na miejscu interweniowała policja, która nie stwierdziła stosowania przemocy fizycznej. Sprawą zajął się również kurator.

Od tego czasu dzieci kilkukrotnie uciekały opiekunom i prosiły sąsiadów o pomoc.

Dla dobra dzieci zmieniliśmy imiona bohaterów tej historii, a na nagraniach, które do nas trafiły zmodulowany został głos.

 

Rozmowa kobiety, która wezwała policję z obecnym na miejscu funkcjonariuszem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o tej bulwersującej sprawie przeczytacie w "Nowej Gazecie Lokalnej", która ukaże się 29 października.

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tato
Tato 29.10.2019, 09:11
Brawo dla tych sąsiadów którzy zareagowali. Należy potępiać przemoc tym bardziej skierowaną przeciwko dzieciom!!! Co z tego faceta za ojciec? Pozwala w dodatku znęcać się nad dziećmi swojej konkubinie. Tępić taką patologię ! Mam nadzieję, że odpowiednie służby pojadą z nimi jak należy.
Anonim
Anonim 29.10.2019, 06:51
Dzieci nie rodzą się złe, fakt nastolatek często ma swoje Zaduszkami to trudny wiek, ale żeby nikt nie mógł nic zrobić I straszyć dziewczyny poprawczakiem ? To już gruba przesada . Policja nic nie robi nie raz ich prosiłam o interwencje to albo później nie ma protokołu o który proszę do sądu,albo brak pracownika zawsze to samo paranoja...
Iren
Iren 29.10.2019, 05:15
Skandal. A jak się coś stanie to wszyscy dopełnili obowiązków itp.winni będą sąsiedzi, którzy rzekomo nic nie słyszeli!!!!! Pogratulować podejścia i myślenia policji. Skąd to znam- interwencja zgłoszona na pijanego awanturujacego się, znęcającego psychicznie nad członkami rodziny , policja- pan powoduje agresję u tego pana!!!!!! Czym?!!! Tym, że nie pozwala mu na takie zachowanie!!!!!
Dziki Dzik?
Dziki Dzik? 28.10.2019, 20:22
Proszę o adres a sam go zamknę tak jak on to robił

Pozostałe