Z ekologią za pan brat

  • 30.10.2019, 18:20 (aktualizacja 30.10.2019, 18:24)
  • W
Z ekologią za pan brat Uczestnicy i organizatorzy konkursu Foto: archiwum prywatne
Po raz jedenasty na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn przeprowadzono gminny konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych z gminy Bierawa. To wspólna inicjatywa urzędu gminy i nadleśnictwa.

- Konkurs ma na celu szerzenie wiedzy przyrodniczej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży - mówi Przemysław Ozga, specjalista służby leśnej ds. zagospodarowania lasu w Nadleśnictwie Kędzierzyn.

Konkurs przeprowadzono w siedzibie i na ścieżce edukacyjnej nadleśnictwa. Polegał na sprawdzeniu wiedzy uczestników z zakresu nauk przyrodniczych i ekologicznych poprzez wykonywanie zadań praktycznych. W czterech punktach młodzi m.in. rozpoznawali gatunki drzew i krzewów leśnych.

W konkursowe szranki stanęło 36 dzieci ze szkół w Dziergowicach, Solarni, Starej Kuźni i Starym Koźlu, podzielonych na kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8. Zsumowanie wyników wszystkich uczestników z poszczególnych placówek wyłoniło najlepszą szkołę - Stare Koźle. Następne w kolejności były: Stara Kuźnia, Solarnia i Dziergowice. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę ufundowaną przez gminę Bierawa. Po konkursie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe