Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2019"

  • 04.11.2019, 15:55
  • Źródło: źródło: policja
Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2019"
Policjanci zakończyli akcję „Znicz 2019”, która w tym roku trwała 4 dni. Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla nie odnotowali w tym czasie żadnego wypadku drogowego. Na drogach naszego powiatu doszło do 10 niegroźnych w skutkach kolizji. Funkcjonariusze ruchu skontrolowali stan trzeźwości ponad 350 kierowców. Z tej liczby 2 zdecydowało się jechać po alkoholu.

4 dni trwała policyjna akcja ,,Znicz 2019”. Jak co roku, w tym szczególnym okresie, policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących. Podczas wzmożonych działań, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim nad bezpieczeństwem na drogach i w rejonach cmentarzy czuwało blisko 100 policjantów wspieranych przez Straż Miejską.

Zdecydowanie większą liczbę patroli można było zaobserwować na drogach wyjazdowych z miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze pomagali mieszkańcom w dotarciu na groby bliskich nadzorując drogi w okolicach nekropoli oraz kierowali ruchem, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne. Mundurowi informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Policjanci rozdawali także pieszym i rowerzystom odblaski.

Kierowcy musieli się liczyć z częstymi kontrolami. W ramach trwającej ogólnopolskiej akcji "Nie zabijaj - chcę żyć" policjanci zwracali baczną uwagę na prędkość, z jaką się poruszali, a także kontrolowali ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci dodatkowo są przewożone w fotelikach.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w rejonie cmentarza na osiedlu Kuźniczka kierowcom, którzy chcieli zaparkować swój samochód pomagali także uczniowie z klasy mundurowej. Młodzież wskazywała wolne miejsca parkingowe, informowała o zmianie organizacji ruchu, a także pomagała bezpiecznie manewrować na zatłoczonych parkingach.

Ruch w rejonie cmentarzy odbywał się bez większych utrudnień. W czasie 4 dniowej akcji na naszych drogach nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 10 niegroźnych w skutkach kolizji. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 350 kierowców. Dwóch z nich, zdecydowało się jechać po alkoholu.

Policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdu oraz 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek (1 listopada) policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli w Twardawie osobowe BMW. Kierowca tego pojazdu na obowiązującej „czterdziestce” jechał z prędkością 95 km/h. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia policjanci ukarali mandatem oraz zatrzymali prawo jazdy 57-letniemu kierowcy mercedesa.  Mężczyzna w Większycach na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 119 km/h.

Źródło: źródło: policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe