Spotkanie z beatrockiem. Koncert Bartasa i warsztaty

  • 07.11.2019, 13:52
  • Ł
Bartas Szymoniak
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na występ Bartasa Szymoniaka - twórcy gatunku muzycznego określanego mianem beatrock. Koncert w Domu Kultury „Koźle” już 9 listopada o godz. 18.

Bartas jest absolwentem wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Był jednym z laureatów telewizyjnego programu „Idol”. W latach 2008-2015 śpiewał w zespole Sztywny Pal Azji. Później skupił się na własnym projekcie, który tworzy z gitarzystą i wokalistą Michałem Parzymięsem.

W swojej twórczości łączą elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Dźwięki różnych instrumentów Bartas tworzy własnym aparatem mowy, a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie i tak powstają kolejne kompozycje, do których dochodzą gitarowe solówki Michała i wokale obu artystów.

Duet w 2017 roku wydał album „Alarm”, będący ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. To obok „Powstania Warszawskiego” grupy Lao Che jedna z najważniejszych płyt o tej tematyce.

Bartas współpracował również z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in.: Skubasem, Marcinem Wyrostkiem, Vieniem, Sławkiem Uniatowskim i zespołem Big Cyc.

Na przełomie 2019/2020 roku ukaże się nowa płyta Bartasa, będąca niejako kontynuacją „Alarmu”. Oprócz autorskich tekstów znajdą się na niej innowatorskie interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana. Wstępem do materiału jest utwór „Na szczyt”, w którym gościnnie na saksofonie zagrał, obecny frontman grupy Myslovitz, Mateusz Parzymięso.

Bilety na koncert w domu kultury przy ul. Skarbowej kosztują 30 zł. Po występie, dla chętnych, odbędą się krótkie warsztaty z beatboxu.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe