Starówka zmienia oblicze

  • 09.11.2019, 12:13
  • ANKO
Starówka zmienia oblicze
Jeszcze w trakcie remontu płyty kozielskiego rynku kolejnymi pracami budowlanymi objęto pobliskie ulice: Anny i Piramowicza. Miasto pozyskało fundusze zewnętrzne na ten cel w wysokości 935 tys. zł.

Pieniądze przyznane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przekazał wojewoda opolski. Piramowicza zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Sądowej do ul. Planetorza. Natomiast ul. Anny nową nawierzchnię zyska na całej długości, czyli od rynku aż do skrzyżowania z ul. Racławicką. Remont obu ulic pochłonie prawie 2,4 mln zł. Jeśli chodzi o wykorzystane materiały, jak i styl, to nawierzchnie obu ulic przypominać będą rozwiązania techniczne zastosowane w przypadku ul. Sądowej.

 

Począwszy od momentu przekazania placu budowy, wykonawca ma 160 dni roboczych na sfinalizowanie inwestycji, co w teorii powinno nastąpić pod koniec stycznia. Firma budowlana zgłosiła jednak pewne problemy związane z niezinwentaryzowanymi kilkoma przyłączami wodno-kanalizacyjnymi, a w jednym przypadku także energetycznymi. Kolizje przyłączy wodnych i kanalizacyjnych wykonawca usuwa na bieżąco w porozumieniu ze spółką MWiK, z kolei ekipa z TAURONU zajmie się przebudową części energetycznej. Jeszcze inna kolizja dotyczy szafy telekomunikacyjnej, którą jej zarządca musi przebudować z uwagi na nie najlepszy stan techniczny urządzenia.

 

- Pojawiły się więc pewne okoliczności, które mogą nieco przesunąć termin zakończenia robót. Poza tym trudno przewidzieć, jaka aura panować będzie w okresie zimowym, co też nie pozostanie bez wpływu na przebieg prac. Ponadto na ul. Piramowicza już na pierwszym odcinku ekipa budowlana natknęła się na relikt w postaci fragmentu średniowiecznej drewnianej drogi. Został on już zinwentaryzowany przez archeologa, więc prace można było wznowić - wyjaśnia Kamila Bieńkowska, kierownik wydziału inwestycji, remontów i eksploatacji urzędu miasta.

 

Urzędniczka zapewnia, że wszystkie przyległe do rynku uliczki będą sukcesywnie remontowane.
 

- Już wcześniej oddaliśmy do użytku ulice Limanowskiego i Sądową. Gotowy jest już rynek. Przygotowujemy dokumentację projektową na remont ul. Czerwińskiego i myślimy już o kolejnych dwóch dokumentacjach dotyczących remontu ul. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Pamięci Sybiraków - kończy Kamila Bieńkowska.

ANKO

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe