Kolejne obietnice właściciela kamienicy. Ma uregulować zaległości w przyszłym tygodniu

  • 22.11.2019, 11:52
  • W
Kolejne obietnice właściciela kamienicy. Ma uregulować zaległości w przyszłym…
21 listopada z mieszkańcami kamienicy przy ul. Wróblewskiego 17 w Sławięcicach spotkali się prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Sławięcic Gerard Kurzaj i radny miejski Tomasz Scheller. Na miejscu była też przewodnicząca Rady Osiedla Sławięcice Hanna Duk.

O dramatyczne sytuacji lokatorów budynku pisaliśmy TUTAJ.

Mimo, że nie zapadły żadne wiążące decyzje ani deklaracje, starano się wyjaśnić sytuację związaną m.in. z brakiem ogrzewania w mieszkaniach.

O wnioski ze spotkania zapytaliśmy radnego Tomasza Schellera.

- Czekamy na ruch właściciela kamienicy. Obiecał, że w przyszłym tygodniu spłaci wszelkie długi obiektu, a mieszkańcy znów będą mieli gaz i ciepło. Dziś nie pozostaje nam nic innego, jak zaufać jego słowom - powiedział po czwartkowym spotkaniu radny Scheller.

Jeśli wierzyć zapewnieniom właściciela kamienicy, z początkiem ostatniego tygodnia listopada spółka, która zarządza nieruchomością, ma otrzymać pieniądze od kontrahenta i uregulować wszelkie płatności w wodociągach i gazowni - dodał.

Radny miejski ze Sławięcic wyraził nadzieję, że do mieszkań przy Wróblewskiego 17 w końcu wróci ciepło. Ponadto poinformował, że w dalszej perspektywie właściciel kamienicy będzie chciał sformalizować wszelkie kwestie związane z jej mieszkańcami. Miałyby zostać podpisane z nimi nowe umowy.

Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkańcy kilku lokali przy Wróblewskiego 17 zalegali z opłacaniem rachunków.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jacek i agatka
Jacek i agatka 22.11.2019, 18:10
Kto nie płaci wypad dlaczego ludzie którzy regularnie opłacają muszą cierpieć to straszne co się dzieje w tej kamienicy

Pozostałe