KK Terminale zawiesza inwestycję w kozielskim porcie

  • 27.11.2019, 14:42
  • ART
KK Terminale zawiesza inwestycję w kozielskim porcie Foto: urząd miasta
27 listopada na początku sesji rady miasta prezydent Sabina Nowosielska przeczytała list spółki Kędzierzyn-Koźle Terminale S.A. na temat tymczasowego zawieszenia procesu inwestycyjnego na terenie portu Koźle.

Treść listu:

"Szanowna Pani Prezydent,

Z przykrością informujemy, że nasza spółka Kędzierzyn-Koźle Terminale S.A. (KKT) została zmuszona do zawieszenia procesu inwestycyjnego na terenie portu Koźle.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że nasza decyzja ma charakter tymczasowy. Zawieszenie realizacji inwestycji potrwa do momentu wyjaśnienia sytuacji związanej z blokadą dostępu portu do linii oraz bocznicy kolejowej spowodowanej bezpodstawnymi decyzjami spółek PKP SA i PKP PLK SA.

W okresie minionych dwóch miesięcy KKT uporządkowała teren inwestycji oraz nieruchomości portowej. Wykonane zostały także prace zabezpieczające wszystkie wybudowane przez spółkę instalacje, między innymi kompozytowe powłoki antykorozyjne zbiorników. Teren inwestycji został należycie zabezpieczony i pozostanie pod całodobową ochroną i monitoringiem.

O wszelkich postępach będziemy państwa informować na bieżąco. Zachęcamy także do śledzenia strony www.kkterminale.com,  na której publikujemy najświeższe wiadomości dotyczące spółki.

Wierzymy że mimo wszystkich napotykanych przeciwności, uda nam się doprowadzić nasz standardowy projekt inwestycyjny do końca, a Kędzierzyn-Koźle wrócić na mapę polskich miast portowych.

 Z wyrazami szacunku

 Jarosław Zemło Prezes Zarządu"

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej.
Andrzej. 01.12.2019, 11:38
Państwowy moloch jakim jest PKP i pośrednie spółki tj. PKP PLK SA itp. robią co im się rzewnie podoba.Jestem ciekaw czy ktokolwiek z przełożonych panów prezesów tych spółek ma w ogóle jakąkolwiek kontrolę nad ich działaniem.Widząc co się dzieje na polskich torach (min. dostęp do infrastruktury, stawki za powyższe itp.) to wydaje mi się że nie bardzo Traktują pewne rzeczy jak swój prywatny folwark.Wydaje się że czasy średniowiecza minęły bezpowrotnie. Na polskich kolejach niestety nie.
POfan
POfan 28.11.2019, 15:39
Zapytam z ciekawości mieszkasz w klodnicy? To może wprowadź się pod przepompowni paliw, gdzie pod oknem przejeżdża dziennie kilkaset tirów, a jak wrócisz to pogadamy czy "kolesie PiS" robią dobrze, czy źle. Choć zastanawia mnie jaki interes masz rew by bronić portwela Sabiny
rew
rew 28.11.2019, 11:31
I po raz kolejny PiS działa na szkodę Polski. Ich kolesie w PKP blokują budowę bocznicy.

Pozostałe