Wystawa prac Adama Werwińskiego

  • 09.01.2019, 12:57 (aktualizacja 12.01.2019, 10:10)
  • Ł
Wystawa prac Adama Werwińskiego
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Adama Werwińskiego, który odbędzie się w Dom Kultury "Chemik" przy al. Jana Pawła II 11 stycznia o godz. 18. Wstęp wolny.

Adam Werwiński ur. 23.07.1952 roku w Linowie koło Świecia nad Osą. Jego spotkanie z plastyką to lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku.

- Mieszkałem wtenczas w Kluczborku, wybrałem się do muzeum w tejże miejscowości, wystawiała wtedy pani Elżbieta Szołomiak. Po tym spotkaniu z sztuką wziąłem udział w zbiorowej wystawie zorganizowanej przez MOK w Kluczborku, dostałem tam jakąś nagrodę. Potem wojsko i na Unitarce prowadziłem pracownię plastyczną. Po powrocie z wojska pracowałem w Cementowni "Górażdźe " i wtedy pojawiła się propozycja poprowadzenia pracowni zakładowej - wspomina artysta.

Adam Werwiński przez 15 lat pracował z powodzeniem jako plastyk zakładowy. W 2000 roku wstąpił do związku Artystów Polskich w Opolu - Sztuka Użytkowa. Od tamtej pory uczestniczył w życiu artystycznym związku. W 2010 roku dostał propozycję pracy jako instruktor w Krapkowickim Domu Kultury i tam pracował już do emerytury.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe