27. finał WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu

  • 09.01.2019, 18:19 (aktualizacja 12.01.2019, 10:08)
  • Ł
27. finał WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu
To bez wątpienia jedna z najgłośniejszych i najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych na świecie. 13 stycznia po raz 27. wolontariusze WOŚP zbierać będą pieniądze na szczytny cel. Tym razem chodzi o pozyskanie środków dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich placówek. W szpitalach tych szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

 

Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia, jak choćby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

 

Wszyscy wolontariusze zarejestrowani w sztabie WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu spotykają się na odprawie o godz. 7.30 w Domu Kultury "Chemik" przy al. Jana Pawła II. Będzie tam obecny policjant, który przeprowadzi krótkie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa podczas kwestowania.

 

 

Kwestować można tylko w tym dniu i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady - wolontariusze nie wchodzą do mieszkań czy sklepów. Ważne jest, aby nie kwestować samemu, ale w grupach, a młodociani pod okiem dorosłych – tu chodzi o bezpieczeństwo. Jeśli ktoś zdecyduje się na kwestowanie w ostatniej chwili, to może dołączyć do kogoś, kto jest zarejestrowany i otrzymał puszkę.

 

Wolontariusze z czerwonymi serduszkami na piersiach już 12 stycznia pojawią się o godz. 8.30 obok kozielskiego domu kultury, gdzie odbędzie się kolejna edycja biegu parkrun.

W niedzielę rano na ulice wyruszy ponad setka, przeważnie młodych, ludzi zaopatrzonych w oznakowane puszki i identyfikatory.

 

W kilku miejscach w mieście odbędą się różne akcje na rzecz WOŚP. W godz. 12.00-14.30 w Domu Kultury „Chemik” odbywać się będą pokazy ratownicze i nauka pierwszej pomocy prowadzona przez harcerzy.

 

W Domu Kultury „Lech” o godz. 15.30 rozpocznie się koncert rockowy, w którym wystąpią: Watch the Fire, Plunkton oraz Flying Hammer Experiment.

 

Zbiórki prowadzą też przedszkola, szkoły, różne instytucje, firmy i przedsiębiorcy - jak co roku wspierają WOŚP.

 

Tradycyjnie o godz. 20 na parkingu przed „Chemikiem” zaplanowano „światełko do nieba”. Tym razem będzie to happening bez fajerwerków. Organizatorzy apelują do wszystkich, aby przynieśli ze sobą różne światełka. Równocześnie prowadzona będzie zbiórka karmy na potrzeby schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie oraz przytuliska w Dębowej.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe