W Pawłowiczkach znów zagrają z Jurkiem

  • 06.01.2019, 20:11 (aktualizacja 12.01.2019, 10:04)
  • W
W Pawłowiczkach znów zagrają z Jurkiem Wojciech Szymczak Ubiegłoroczny finał WOŚP w Pawłowiczkach. Przyglądaliśmy się pracom w sztabie
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pawłowiczkach jest jednym z trzech działających w gminach wiejskich naszego powiatu. Swoją bazę ma w Zespole Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnym. Trzynastego stycznia młodzi ponownie wyjdą na ulice swoich sołectw, żeby kwestować.

Celem tegorocznego 27. Finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

– Warto brać udział w akcji. Już tyle lat w niej uczestniczymy. Pomagamy przecież innym – mówi Hanna Węgrzyn, szefowa sztabu w Pawłowiczkach.

Podczas poprzedniego finału pierwsze niedzielne liczenie dało kwotę 10 336,47 zł, 47,52 euro, 100 koron i 10 pensów.

W całej gminie kwestowało wtedy trzydzieścioro członków Klubu Wolontariatu, działającego przy ZGSP. Młodzież od szóstej klasy szkoły podstawowej do gimnazjum. Uczniowie pochodzący prawie z każdej miejscowości gminy.

Ze względu na to, że w naszym województwie trwały ferie, a na uczelniach wyższych rozpoczęły się sesje egzaminacyjne, koncert towarzyszący imprezie przełożono.

Tym razem dyrekcja, grono pedagogiczne i wolontariusze zapraszają w dzień finału WOŚP na koncert noworoczny. Rozpocznie się on o godz. 15 w sali gimnastycznej ZGSP. Wystąpi gminna młodzieżowa orkiestra dęta oraz uczniowie i absolwenci szkoły.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe