Kobiety poprosiły o wodę i okradły seniorkę

  • 06.12.2019, 20:25
  • Źródło: policja
Kobiety poprosiły o wodę i okradły seniorkę
Prosząc o szklankę wody, wykorzystały dobre serce seniorki, którą później okradły. 78-latka straciła 200 złotych. Do zdarzenia doszło na osiedlu Piastów. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych. W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.

W środę, 4 grudnia około godziny 13 do drzwi jednej z mieszkanek Kędzierzyna-Koźla zapukały trzy kobiety. Jedna z nich poprosiła właścicielkę mieszkania o szklankę ciepłej wody oraz możliwość skorzystania z toalety. 78-latka okazując dobre serce wpuściła je do środka. Gdy po chwili kobiety wyszły, seniorka zauważyła, że ma splądrowane mieszkanie i została okradziona. Pokrzywdzona straciła 200 złotych.  

Ponownie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy nieznajomych do swoich mieszkań.  

Jeżeli chcemy wspomóc osobę proszącą o pomoc, to nie zapraszajmy jej do swojego mieszkania. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy dać nieznajomemu i wynieść mu to na zewnątrz.
W ramach pomocy sąsiedzkiej zwracajmy również uwagę na mieszkania sąsiadów - szczególnie osób starszych. Jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na policję pod numer 112.

Źródło: policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe