Znów wystąpili w telewizyjnym show

  • 07.12.2019, 13:49
  • Andrzej Kopacki
Znów wystąpili w telewizyjnym show archiwum orkiestry ZSŻŚ Członkowie kozielskiej orkiestry na żywo w programie Guten Morgen Deutschland
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu wystąpiła na żywo w popularnym programie stacji RTL, uprzyjemniając poranek w wielu nie tylko niemieckich domach. Nasza orkiestra udała się tam w pełnym składzie, liczącym 46 osób.

To już drugi występ naszej orkiestry w tej jednej z największych konsorcjów medialnych na Starym Kontynencie. Kilka miesięcy temu występowała ona na żywo w bardzo popularnym programie pod nazwą Denn sie wissen nicht, was passiert, który trwa od godz. 20.15 do 3.00 w nocy. Tym razem do udziału w programie zaprosiła ich tzw. telewizja śniadaniowa -  Guten Morgen Deutschland.
   
- W poniedziałek 2 grudnia przez dwie i pół godziny, bo tyle właśnie trwa całe to show, na antenie działy się różne rzeczy. Tym razem atmosfera Guten Morgen Deutschland nawiązywała już do zbliżających się wielkimi krokami świąt - opowiada Krzysztof Ligenza, dyrygent i zarazem opiekun orkiestry. - Musieliśmy się do tego specjalnie przygotować, grając między innymi wszystkie charakterystyczne dla tego programu melodie, jak choćby trailery. Aby tradycji stało się zadość, wykonywaliśmy również kolędy i pastorałki. W sumie mieliśmy pięć wejść na żywo. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni i nawet nieco zaskoczeni, że podołaliśmy wszystkim wyzwaniom, jakie przed nami postawiono. Po programie kontaktowali się ze mną znajomi, którzy na stałe mieszkają w Niemczech i pytali, czy to na pewno byłem ja, gdyż występowałem tam w przebraniu Świętego Mikołaja. Pozostali członkowie orkiestry mieli jedynie świąteczne nakrycia głowy, ale grali w mundurach.
 

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe