Szlachetna Paczka pod specjalnym nadzorem

  • 07.12.2019, 15:39 (aktualizacja 07.12.2019, 16:00)
  • W
Szlachetna Paczka pod specjalnym nadzorem W
Tegoroczny, XIX już finał „Szlachetnej Paczki” trwa. Liderce akcji w rejonie Polska Cerekiew i wolontariuszom ponownie udało się zjednoczyć ludzi dobrej woli. W tym roku zaszczytne grono darczyńców w naszym rejonie wzbogaciła Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Tegoroczna akcja różni się od zeszłorocznej głównie ze względu na większą liczbę chętnych do bezinteresownej pracy. Dzięki temu można było zwiększyć zasięg działania i pomóc większej liczbie rodzin z gminy Polska Cerekiew i Pawłowiczki. Wolontariusze zaczęli je odwiedzać w październiku.

Ze zgłoszonych 32 rodzin do projektu zakwalifikowało się 25. Wśród nich są rodziny z dziećmi, osoby starsze, schorowane i samotne, żyjące w ubóstwie i w złych warunkach mieszkaniowych.

Podczas finału akcji w dniach 6-8 grudnia wolontariusze zawożą dary do rodzin.

Towarzyszyliśmy wyjazdowi nietypowemu, bo pod przewodnictwem policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

- To już czwarty rok, jak włączamy się w akcję - mówi podinsp. Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Opolu. Do sztabu "Szlachetnej Paczki" w Polskiej Cerekwi przyjechali z nią: podkom. Elżbieta Mach-Piwowar - ekspert z laboratorium kryminalistycznego, podkom. Karol Brandys z zespołu prasowego KWP w Opolu oraz mł. insp. Małgorzata Ciupińska - naczelnik wydziału prezydialnego i komunikacji KWP w Opolu.

W pierwszym roku KWP w Opolu pomogło mieszkającemu w powiecie głubczyckim ojcu samotnie wychowującemu dzieci, w drugim - kobiecie z synem z Niemodlina, a w trzecim - starszej pani z Głogówka.

- W tym roku pomagamy matce samotnie wychowującej dwójkę małych dzieci - precyzuje podinsp. Marzena Grzegorczyk.

Podkreśla, że jak co roku w akcję włącza się osobiście komendant wojewódzki policji w Opolu. - Razem z nami przygotowuje i pakuje prezenty. Tak żeby gotowe paczki mogły dotrzeć do rodzin - dodaje.

W akcję zaangażowani byli pracownicy wszystkich wydziałów KWP w Opolu. Odpowiedzialni za spakowanie i dostarczenie paczek do wybranej rodziny byli funkcjonariusze z wydziału prezydialnego i komunikacji oraz zespołu prasowego opolskiej komendy.

Pani Agacie z jednej z niewielkich wsi w naszym powiecie, samotnie wychowującej dwóch małych synów, najbardziej potrzebny był opał. Tona workowanego węgla wraz z wyładowaniem to nie wszystko, co ofiarowali jej policjanci z Opola. Wiele paczek z innymi rzeczami, o których marzyła rodzina, szczelnie zakryło blat stołu w odwiedzonym przez nas domu.

 

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe