Jadą na mistrzostwa w unihokeja

  • 11.12.2019, 13:06
  • Rafał Pulkowski
Jadą na mistrzostwa w unihokeja
W finale wojewódzkim w unihokeju w Niemodlinie chłopcy z klas 7-8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Cisowej zajęli drugie miejsce w województwie, przedłużając swoją przygodę o możliwość wyjazdu do Elbląga na mistrzostwa kraju.

Drużyna chłopców rywalizację w Igrzyskach Sportowych Młodzieży Szkolnej w unihokeju rozpoczęła na szczeblu powiatowym 20 listopada w ZS-P nr 1. Wygrywając wszystkie mecze, awansowali do półfinałów wojewódzkiego w Komprachcicach, który rozgrywano tydzień później.

Reprezentacja ,szkoły z Cisowej chłopców pokonała drużyny z Łubian 2:0 i z Opola 2:1, a po zaciętym meczu remisuje z Branicami 2:2. Ostatni mecz ze Skoroszycami decydował o awansie do finału wojewódzkiego.

- Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Nasze zaangażowanie i konsekwencja w trakcie meczu przyniosła nam zwycięstwo 3:0, co dało awans do finału z pierwszego miejsca w półfinale - podkreślał Rafał Czub, trener drużyny.

Finał Wojewódzki Igrzysk Sportowych Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców odbył się 5 grudnia w Niemodlinie. Do rywalizacji o tytuł mistrza województwa przystąpiły drużyny ze szkół ,które od wielu lat rywalizują ze sobą o prym w województwie opolskim: ZS-P z Sidziny, SP Branice, PSP z Łambinowice oraz ZS-P 1 z Kędzierzyna- Koźla.

W trakcie całego turnieju rozgrywane mecze były wyrównane i na bardzo wysokim poziomie. Drużyna z „ZS-P1” wywalczyła remisy z Łambinowicami 1:1 i Sidziną 1:1 oraz wygrała mecz z Branicami 4:1. W klasyfikacji końcowej dwie drużyny miały tyle samo punktów po rozegraniu wszystkich meczy. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała ilość zdobytych bramek
w turnieju.

Mniejsza ilość zdobytych bramek przyczyniła się do zajęcia drugiego miejsca przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 z Kędzierzyna-Koźla, co otworzyło prawo do udziału w mistrzostwach unihokeja w Elblągu.

Skład drużyny z Kędzierzyna-Koźla: Kamil Langer, Paweł Britner, Sebastian Jantos, Adrian Kurc, Jakub Kasprzak, Jacek Nocoń, Paul Grund i Mateusz Wylezik. Trener: Rafał Czub.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe