Odcinek ul. Przyjaźni zamknięty na cztery miesiące

  • 12.01.2019, 10:24 (aktualizacja 14.01.2019, 10:57)
  • Ł
Odcinek ul. Przyjaźni zamknięty na cztery miesiące
Cztery miesiące ma potrwać budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej na osiedlu Blachownia. Prace rozpoczną się w poniedziałek 14 stycznia o godz. 9. Przez ten czas zamknięty zostanie odcinek ul. Przyjaźni (Droga Krajowa nr 40) pomiędzy wylotami ul. Nowowiejskiej i ul. Tuwima.

Inwestycję, wyczekiwaną od wielu lat przez mieszkańców tej części miasta, realizują Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu.

Spółka informuje, że po konsultacjach z wykonawcą robót firmą Technical Solutions Sp z o.o. oraz zarządcą drogi krajowej Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad z dniem 14 stycznia 2019 r. rozpoczęty zostanie kolejny etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu.

 

W związku z powyższym w poniedziałek 14 stycznia 2019 r. od godziny 9.00 zamknięty zostanie dla ruchu samochodowego odcinek drogi krajowej nr 40 – ul. Przyjaźni od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do skrzyżowania z ulicą Juliana Tuwima. Przewidywany termin budowy sieci kanalizacyjnej to 4 miesiące.

 

Umożliwiony zostanie przejazd jedynie dla mieszkańców odcinka wzdłuż którego budowana będzie sieć kanalizacji sanitarnej, autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów uprzywilejowanych.

 

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp z o.o. przepraszają za utrudnienia w ruchu jednakże całkowite zamknięcie drogi jest konieczne z uwagi na zakres prowadzonych robót i konieczność zachowania odpowiednich warunków bezpieczeństwa w trakcie wykonywania robót budowlanych.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe