Grudzień nad szachownicami

  • 27.12.2019, 09:10
  • W
Grudzień nad szachownicami W Turnieje przeprowadzono w Gminnym Ośrodku Kultury w Reńskiej Wsi
Do gry w IX Otwartym Świątecznym Turnieju Szachowym zgłosiło się ponad 60 zawodników. Zdecydowano, by osobno rozegrać turniej juniorów i seniorów.

W turnieju juniorów startowali młodzi ze szkół w Długomiłowicach, Pokrzywnicy, Reńskiej Wsi, Poborszowie i Większycach, a także z podstawówek w Kędzierzynie-Koźlu i Raciborzu. Swoich przedstawicieli miało też II LO w Kędzierzynie-Koźlu i CKZiU w Raciborzu. Wystartowało łącznie 33 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Grano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, czas na partię: 15 minut na zawodnika, kojarzenie komputerowe.

W grupie wiekowej do 10 lat wygrała Antonina Helis z PSP w Pogrzebieniu k. Raciborza. Piotr Kondys z PSP nr 13 w Raciborzu tryumfował w kat. 11-13 lat. Adam Bujak z ZSP w Długomiłowicach wygrał w grupie wiekowej 14-18 lat.

W turnieju seniorów do rozegrania było dziewięć rund. W kategorii open wygrał Zdzisław Gruca z Kędzierzyna-Koźla. Inny kędzierzynianin, Roman Pietroczuk, zwyciężył w kat. 65+. Czekała też nagroda dla najlepszego zawodnika z gminy Reńska Wieś. Trafiła ona do Adama Bujaka, który zdobył 5,0 pkt.

Sędzią turniejów był Lesław Galacki. Nagrody, puchary i poczęstunek ufundował Urząd Gminy w Reńskiej Wsi.

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe