25 lat ZAKSY. Złota era Mostostalu

  • 03.01.2020, 09:06
  • Źródło: ZAKSA
25 lat ZAKSY cz. 2
loadingŁaduję odtwarzacz...
2019 rok był wyjątkowy w historii siatkarskiego klubu z Kędzierzyna-Koźla, który obchodził 25-lecie istnienia. Lata 1999-2004 to tzw. złota era Mostostalu. Tamte czasy wspominają legendy klubu, m.in. Waldemar Wspaniały, Marcin Prus, Sebastian Świderski i Michał Chadała.

Przed sezonem 1999/2000 udało się utrzymać trzon Mostostalu, zasadniczą zmianą było jednak pojawienie się nowego szkoleniowca, miejsce Jana Sucha zajął Waldemar Wspaniały. Zgrana drużyna z każdym kolejnym meczem prezentowała się coraz lepiej, a już w pierwszym sezonie swojej pracy trener Wspaniały miał powody do optymizmu, ten sezon jego podopieczni zakończyli z podwójną koroną.

Kolejne lata to czasy niepokonanego Mostostalu, w pamięci fanów zapadły m.in. finały z Częstochową.

- Taki moment to pierwsze mistrzostwo Polski, święta wojna z AZS-em i moment kiedy z Pawłem Papke wchodzimy na stołek sędziego z flagą Mostostalu i świętujemy- o swoim pierwszym mistrzostwie w barwach Mostostalu opowiadał Sebastian Świderski. Dominacja Mostostalu trwała do sezonu 2002/2003 - Tamte czasy to było coś wspaniałego – przyznał Michał Chadała.

O złotych latach Mostostalu opowiedzieli trener Waldemar Wspaniały oraz zawodnicy mistrzowskich drużyn.

 

Źródło: ZAKSA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe