Wyrok za gwałt na siedemnastolatce

  • 08.01.2020, 15:56
  • Ł
Wyrok za gwałt na siedemnastolatce
Przed Sądem Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu zapadł wyrok w sprawie Bogdana R., któremu Prokuratura Rejonowa zarzuciła zgwałcenie siedemnastolatki.

Sąd pierwszej instancji w pełni podzielił ustalenia prokuratury uznając Bogdana R. winnym tego, że w nocy z 11 na 12 maja 2019 r. na terenie leśnym przy al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu, stosując przemoc wobec znanej sobie młodej kobiety, zadając jej cios w tył głowy pałką teleskopową, a następnie dusząc ją, dopuścił się wobec niej zgwałcenia, a także spowodował liczne obrażenia ciała pokrzywdzonej.

Za przypisane przestępstwo Bogdanowi R. wymierzono karę czterech lat pozbawienia wolności. Nadto wobec oskarżonego na okres siedmiu lat orzeczono zakaz kontaktowania się w jakiejkolwiek formie z pokrzywdzoną oraz zakazano mu zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż pięćdziesiąt metrów. Przez ten czas Bogdan R. nie będzie także mógł zajmować stanowisk, wykonywać zawodów oraz prowadzić jakiejkolwiek działalności związanej z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi.

Tytułem zadośćuczynienia za wyrządzoną krzywdę Bogdan R. został zobowiązany do zapłacenia na rzecz pokrzywdzonej kwoty 15000 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klakier
Klakier 09.01.2020, 17:22
Wymiar sprawiedliwości w Polsce to kpina. Kpina z nas wszystkich. No ale czego oczekujecie niby? Przykład płynie z góry, tj, z rządu. Tam to są przekręty na skalę Milky Way. Grand: bardzo trafna uwaga. Niewykluczone, że ten pajac Bogdan to jakiś znajomy sędziego i po ptokach. Człowiek przeważnie nie spodziewa się takich zachowań ze strony znajomych a tu masz. Trzeba uważać z kogo robi się swoich znajomych.
Grand
Grand 09.01.2020, 08:35
Kto prowadził tą sprawę i jakie jest jego powiązanie z oskarżonym bo tylko takie pytania mi się nasuwają?
Recydywa
Recydywa 08.01.2020, 16:52
Bardzo zachecajacy wyrok

Pozostałe