Odkrywamy tajniki depilacji laserowej. Sprawdź, dlaczego warto w nią zainwestować!

  • 09.01.2020, 13:03
  • Materiał partnera
Odkrywamy tajniki depilacji laserowej. Sprawdź, dlaczego warto w nią zainwestować!
Mogłoby się wydawać, że usuwanie włosków z ciała jest podyktowane współczesną modą, a jeszcze kilkaset lat temu nikt o depilacji nie słyszał. Fakty mówią jednak same za siebie: już w starożytnym Egipcie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pozbywali się owłosienia. Powodem były panujące w tamtym rejonie bardzo wysokie temperatury – depilacja stanowiła więc zabieg czysto funkcjonalny.

Lata płynęły, a usuwanie włosów powoli stawało się wyznacznikiem piękna. Egipcjanki używały do tego celu ostrych kamieni lub muszli, stosowały także woski pszczele i peelingi cukrowe. Dziś nie musimy uciekać się do tak drastycznych metod, mamy bowiem do dyspozycji najnowsze technologie. Jedną z nich jest właśnie depilacja laserowa.

 

1. Na czym właściwie polega depilacja laserowa?

Zabieg depilacji za pomocą lasera to po prostu naświetlanie wybranych obszarów ciała specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniem. Promień laserowego światła jest absorbowany przez znajdującą się we włoskach melaninę, a następnie przetwarzany na energię cieplną. W rezultacie mieszki włosowe oraz reszta struktury włosa ulega uszkodzeniu. Warto wspomnieć, że im ciemniejsze włosy, tym zabieg jest skuteczniejszy, gdyż zawierają one większą ilość melaniny. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jedna wizyta w salonie kosmetycznym wystarczy, by osiągnąć wymagany rezultat. Zdarza się, że mieszkają w mniejszych miejscowościach, a depilacja laserowa w Krakowie czy innym dużym mieście wiąże się z koniecznością dojazdów. Jednak jeśli chcesz cieszyć się trwałym efektem zabiegu, trzeba będzie go powtórzyć od czterech do dziesięciu razy.

 

2. Kto może poddać się depilacji laserowej?

Zwykle z zabiegów depilacji laserowej korzystają panie, które pragną na co dzień dobrze czuć się we własnym ciele i mieć świadomość, że dbają o siebie niezależnie od pory roku. W gabinetach medycyny estetycznej, takich jak Dermedik, czy w salonach kosmetycznych, coraz częściej pojawiają się też mężczyźni. Oni również coraz większą wagę przykładają do swojego wyglądu i pragną pozbyć się zbędnych włosków z ciała. Dla kogo jest więc przeznaczona depilacja laserowa? Mówiąc krótko: dla każdego, kto zmaga się z nadmiernym owłosieniem lub chce mieć gładkie, zadbane ciało, którym będzie mógł cieszyć się przez długi czas.

 

3. Które włoski są możliwe do usunięcia?

Depilacja za pomocą nowoczesnego lasera jest bezpieczna dla zdrowia, a na dodatek niemal bezbolesna. Możesz zatem zapomnieć o ograniczeniach, jakie nakładało na Ciebie używanie maszynki albo depilatora, a także o wszechobecnych podrażnieniach. Laser pomoże w usunięciu zbędnego owłosienia nie tylko z rąk i nóg, ale także z górnej wargi, brody, pleców, brzucha, a nawet pośladków i okolic bikini. Łatwo się zatem domyślić, że w ten sposób da się depilować niemal całe ciało.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe