Środa, 21.08.2019

Spotkanie podróżnicze w MOK

  • 18.01.2019, 17:41 (aktualizacja 19.01.2019, 09:22)
  • Ł
Spotkanie podróżnicze w MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Gawlikiem - podróżnikiem i autorem "projektu 100 wulkanów". Gość o swojej niezwykłej pasji opowie w Domu Kultury "Chemik" przy al. Jana Pawła II 19 stycznia o godz. 16. Wstęp wolny.

To unikalne przedsięwzięcie, jedyne takie na świecie. Jego celem jest eksploracja stu pieczołowicie wyselekcjonowanych wulkanów. Co najmniej połowa musi być aktywna. Muszą się one charakteryzować dużą wartością eksploracyjną i poznawczą. Przedstawiać wartość jako cel naukowy. Nie bez znaczenia jest różnorodność klimatyczna ich położenia: tropiki, pustynie czy tereny polarne, jak również umiejscowienie geograficzne – wszystkie rejony wulkaniczne na świecie. Czyli około sto krajów na wszystkich kontynentach.- Gdybym eksplorował jeden wulkan rocznie - potrzebowałbym 100 lat. To pokazuje skalę przedsięwzięcia, w którym najważniejsza jest jakość - zaznacza Grzegorz Gawlik.

Projekt realizuję samotnie, bo wymaga on ekstremalnej wytrzymałości psychicznej i fizycznej, działalności w bardzo trudnym i niebezpiecznym terenie.

- Mój organizm świetnie sobie radzi w takich warunkach, dzięki czemu wyprawy mają odpowiednią jakość i kończą się sukcesami - dodaje podróżnik.

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe