Apel Caritas o wsparcie hospicjum

  • 12.02.2020, 12:10
  • Żródło: Urząd miasta
Apel Caritas o wsparcie hospicjum
Caritas Diecezji Opolskiej przejął pod swoją opiekę hospicjum wybudowane przez gminę Kędzierzyn-Koźle. Błyszczący nowością obiekt wkrótce zacznie służyć potrzebującym. Mieszkańcy mogą wesprzeć placówkę przekazując na jej działanie 1% podatku.

Apel Caritas Diecezji Opolskiej:

Poprzez uruchomienie Hospicjum św. Anny, Caritas Diecezji Opolskiej apeluje do społeczeństwa o szacunek dla życia ludzkiego w ostatniej jego fazie. Żaden człowiek nie powinien umierać w samotności i w cierpieniu. Niebezpieczeństwo takie jest szczególnie wysokie w dużych miastach, gdzie osób chorych, starszych, opuszczonych, bliskich śmierci jest więcej.

Aglomeracja Kędzierzyn-Koźle od października ub. roku posiada nowoczesne hospicjum stacjonarne. Niebawem placówka przyjmie pierwszych pacjentów. Personel hospicjum troszczy się nie tylko o samego chorego, ale także o towarzyszącą mu rodzinę. Również ona znajduje się w trudnej sytuacji, doświadczając cierpienia i odchodzenia bliskiej osoby.

Opieka paliatywna sprawowana w hospicjum jest najlepszą formą opieki dla pacjentów nieuleczalnie i długotrwale chorych, zwłaszcza pozbawionych wsparcia rodziny. Działalność Hospicjum św. Anny ma pomóc w uwrażliwianiu całego środowiska Miasta i Regionu Kędzierzyn-Koźle na to, aby człowiek, który stoi w obliczu śmierci, otrzymał dowody solidarności i został obdarzony miłością.

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewa
Ewa 13.02.2020, 09:26
Ostatnio na balu biznesu w Dworku Komorno zbierano na ten cel. Moze wystarczy.Warunki przyjecia do pracy pielegniarki są slabe.Najnizsza krajowa. Jeszcze pytanie czy chodze do kosciola.Jakby to mialo wplyw na moja pracę.

Pozostałe