Nasi tancerze podbili serca Tajów

  • 12.02.2020, 18:08
  • Ł
Nasi tancerze podbili serca Tajów
Grupa tancerzy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego uczestniczyła w XVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Tajlandii.

Thailand IFF, organizowany przez Fundację Promocji Dziedzictwa Kulturowego, cieszy się ogromną popularnością wśród zespołów z różnych stron świata. Tym razem na jednej scenie spotkali się artyści m.in. z Indii, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Rosji, Korei Południowej, Bangladeszu, Bułgarii, Sri Lanki, Indonezji, Nepalu, Izraela i Polski. Najważniejszym punktem spotkań jest uroczystość, na której delegaci wszystkich państw odczytują deklarację pokoju na świecie.

- Zaprezentowaliśmy tańce narodowe i ludowe w ciekawych aranżacjach muzycznych, opracowanych przez wspaniałych i zdolnych ludzi: Izabelę Migocz - menedżera kultury, śpiewaczkę, pedagoga i dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w jednej osobie oraz Jarosława Mrożka i Krystiana Migocza - relacjonuje Beata Kozioł z zespołu, który tworzyli ponadto: Jolanta Wojciechowska, Katarzyna Wojciechowska, Karina Tomczyk, Adam Tomczyk i Marian Raczkowski.

Choreografią zajęła się wieloletnia tancerka i solistka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, ceniony pedagog i choreograf Zofia Czechlewska. Występy polskiej grupy zostały bardzo ciepło przyjęte, a stroje z okresu Księstwa Warszawskiego, w których występowali nasi tancerze, wzbudzały duże zainteresowanie.

- Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, uczestniczyliśmy w uroczystościach, a także w medytacjach z mnichami. Był też czas na relaks - grupa spędziła miło czas m.in. na koralowej wyspie Koh Larn, korzystając z morskich i słonecznych kąpieli. Festiwal w Tajlandii będziemy wspominać bardzo miło, a puchary, wyróżnienia i wspólne zdjęcia z innymi zespołami przechowamy jako cenne pamiątki - dodała Beata Kozioł, która udziela się również w Teatrze Ludzi Pracujących, Zespole Pieśni i Tańca Komorno, a niedawno założyła dziecięcą grupę taneczną w Większycach.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe