Mają być gotowe przed świętami

  • 13.02.2020, 08:50
  • ANKO
Mają być gotowe przed świętami
Trwa remont ulic Anny i Piramowicza na kozielskiej starówce. Piramowicza zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Sądowej do ul. Planetorza. Natomiast ul. Anny nową nawierzchnię zyska na całej długości, czyli od rynku aż do skrzyżowania z ul. Racławicką.

Jeśli chodzi o wykorzystane materiały, jak i sam styl, to nawierzchnie obu ulic przypominać będą rozwiązania techniczne zastosowane w przypadku ul. Sądowej.

Remont obu ulic pochłonie prawie 2,4 mln zł. Przypomnijmy, miasto pozyskało fundusze zewnętrzne na ten cel w wysokości 935 tys. zł.  Pieniądze te, przyznane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, przekazał wojewoda opolski.

Od początku inwestycji nie ma praktycznie tygodnia, aby w trakcie prac firma budowlana nie zgłaszała jakiś problemów. Kolizji związanych np. z niezinwentaryzowanymi nigdzie przyłączami wodno-kanalizacyjnymi, bądź energetycznymi było naprawdę wiele. W ostatnich dniach pojawiły się kolejne problemy.

To wszystko nie pozostaje bez wpływu na termin zakończenia robót, które - zgodnie z deklaracjami - powinny zostać sfinalizowane najpóźniej do połowy kwietnia. W każdym razie ambicją inwestora jest, aby zakończyć je jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

Co istotne, wszystkie przyległe do wyremontowanego już rynku uliczki będą sukcesywnie remontowane. Już wcześniej oddano do użytku ulice Limanowskiego i Sądową.

- Przygotowujemy dokumentację projektową na remont ul. Czerwińskiego i myślimy już o kolejnych dwóch dokumentacjach dotyczących remontu ul.  Marii Skłodowskiej-Curie oraz Pamięci Sybiraków - wyjaśnia Kamila Bieńkowska, kierownik Wydziału Inwestycji, Remontów i Eksploatacji UM w Kędzierzynie-Koźlu.

ANKO

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe