Ciuchcia bije rekordy popularności

  • 20.02.2020, 17:33
  • Żródło: Urząd miasta
Ciuchcia bije rekordy popularności Foto: urząd miasta
Kędzierzyńska lokomotywa Ty2 jest najbardziej popularnym pomnikiem w systemie „Poznaj historię”. To dynamicznie rozwijająca się aplikacja dla turystów, którą do tej pory można spotkać w 13 miejscowościach w Polsce. Nasza ciuchcia bryluje w statystykach, a jej opowieść jest najchętniej odsłuchiwana w kraju.

„Poznaj historię” to skarbnica ciekawostek na temat miejsca, przy którym na chwilę się zatrzymaliśmy. Na specjalnej tabliczce znajduje się kod QR, którego zeskanowanie uruchamia aplikację. Do użytkownika dzwoni telefon, a jego rozmówcą jest znajdująca się przed nim rzeźba. Można w ten sposób wysłuchać niezwykłych opowieści nawiązujących do dziejów miasta, jego legend i tożsamości kulturowej. Pomnikowe historyjki nie są długie, ale przedstawione w interesujący sposób zaciekawią nie tylko turystów, ale i samych mieszkańców.

Na podium w ogólnopolskich statystykach znalazły się również koziołki. Figurki z rynku zajmują trzecie miejsce w rankingu. W Kędzierzynie-Koźlu można również odsłuchać historii Muzeum Ziemi Kozielskiej, Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo  na os. Blachownia i pomnika Józefa Piłsudskiego.

Aplikację „Poznaj historię” spotkamy także przy pomnikach w Opolu, Krapkowicach, Strzelcach Opolskich, Brzegu, Warszawie, Byczynie, Korfantowie, Wołowie, Jemielnicy, Nysie, Piekarach Śląskich i w Rybniku.

 

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TAK
TAK 21.02.2020, 17:21
Litości ludzie . Robi mi się źle , jak można nazwać taki elegancki parowóz TY 42 ciuchcią , czy ciufcią . To jesat brak szacunku dla już nieżyjących kolejarzy , mechaników , majstrów , którzy dbali i remontowali , a także naprawiali ten model parowozu ( Cholero to ni ciuchcia)
MQ
MQ 20.02.2020, 21:43
To prawda! A jakie filmiki są z nią świetne ! https://youtu.be/Tv8sesqDOlI

Pozostałe