Przez sentyment i szacunek

  • 21.02.2020, 11:19 (aktualizacja 21.02.2020, 11:42)
  • Andrzej Kopacki
Przez sentyment i szacunek Dyrektor I LO Małgorzata Targosz przyznaje, że zjazd absolwentów to duże wyzwanie organizacyjne foto: Andrzej Kopacki
Decyzja zapadła - VII Zjazd Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu zaplanowano na 3 października 2020 roku. Będzie to też okazja do uczczenia 75 rocznicy istnienia tej zasłużonej dla naszego miasta i regionu szkoły.

Przed VI zjazdem organizowanym w 2013 roku wysłano ok 1200  listów z kartami zgłoszeń i apelem o rozpropagowanie informacji o tym wydarzeniu. Znacznie więcej niż połowę rozesłano za pośrednictwem posłańców (uczniów).

Ostatecznie na zjeździe pojawiły się 552 osoby (licząc z zaproszonymi gośćmi), z czego 427 osób stanowili absolwenci z roczników 1945 do 1962 r. - 54 os.;  1963 do 1969 r. - 60 os.;  1971 do 1976 r. - 84 os.;  1977 do 1987 r. - 101 os.; 1988 do 2009 r. - 128 os. Założono, że młodsi nie przyjdą. Przyszła, ale tylko jedna osoba.
Jak będzie tym razem? Czas pokaże.

- Będzie to już VII Zjazd Absolwentów organizowany z okazji 75-lecia istnienia naszej szkoły. Ostatni organizowaliśmy siedem lat temu. Liczymy przynajmniej na podobną frekwencję jak wtedy - mówi dyrektor I LO Małgorzata Targosz. - Nasi absolwenci porozjeżdżali się po całym świecie, więc przyszedł mi do głowy taki pomysł, aby na specjalnie przygotowanej mapie uczestnicy zjazdu mieli możliwość powbijania kolorowych szpilek w te miejsca, z których do nas przyjechali. To może być dosyć ciekawe, gdyż wtedy dowiemy się, gdzie na dobre zapuścili swoje korzenie.

Karty zgłoszeń dla uczestników zjazdu będą do pobrania na stronie internetowej I LO http://lo1.szkola.pl/, na stronie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO  http://saip1lo.pl/ oraz w sekretariacie szkoły. Najważniejszych informacji na temat tego wydarzenia nie zabraknie też na Facebooku oraz w prasie.

- Jest to duże wyzwanie organizacyjne. Poważną trudność stanowi to, że komitet organizacyjny zjazdu musi działać już od lutego, tymczasem najwięcej zgłoszeń od uczestników napływa do nas dopiero na dwa tygodnie, czy nawet na kilka dni przed samym wydarzeniem. Praktycznie do samego końca nie wiemy, ile osób się pojawi. Tym razem chcemy to trochę uporządkować i zakończyć rejestrację na dwa tygodnie przed uroczystościami. Choć mam świadomość, że niektórzy zdecydują się na uczestnictwo dopiero w dniu zjazdu i jesteśmy na to przygotowani. Już dziś zapraszam wszystkich serdecznie - dodaje Małgorzata Targosz.

Po głównych uroczystościach na terenie szkoły, sentymentalnych spotkaniach w klasach i ciepłym posiłku, przyjdzie czas na bal absolwentów w hotelu „Solidaris”, który wypełni sobotni wieczór (początek o godzinie 19.).

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej


Andrzej Kopacki

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Trajdos
Trajdos 26.02.2020, 08:04
Gdzie znajduje się hotel Solidaris

Pozostałe