Siatkarki z I LO wicemistrzyniami województwa

  • 27.02.2020, 13:18
  • Ł
Siatkarki z I LO wicemistrzyniami województwa Foto: I LO
Reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego z Kędzierzyna-Koźla zajęła drugie miejsce w finale wojewódzkim „Licealiady” w siatkówce dziewcząt.

Turniej finałowy rozegrany został w kędzierzyńskiej hali „Śródmieście” 25 lutego. Siatkarki z kozielskiego ogólniaka broniły tytułu mistrzowskiego, który wywalczyły rok temu w Kluczborku. Wówczas po zaciętym i obfitującym w dramatyczne zwroty akcji spotkaniu pokonały rywalki z miejscowego ZSO.

Teraz role odwróciły się. Podopieczne Sławomira Skrzypca, po wygraniu meczów z drużynami z Opola i Olesna, w pojedynku o pierwsze miejsce zmierzyły się z Kluczborkiem. Jednak tym razem to przyjezdne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących okazały się lepsze i sięgnęły po złoto. Tym samym to ekipa ZSO zagra w finale ogólnopolskiej „Licealiady”. Drugie miejsce dla I LO, trzecie dla PLO IX z Opola. Poza podium uplasowała się drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie. Najwartościowszą zawodniczką turnieju wybrana została Dominika Hobot z Kluczborka.

Srebrny skład I LO: Ewa Strzelec, Agnieszka Strzelec, Laura Dychtoń, Iwona Gola, Agnieszka Kozioł, Barbara Król, Aleksandra Stańczyk, Agnieszka Ogórek, Julia Brzozowska, Aleksandra Plaskota, Alicja Rak, Julia Rusek i Paulina Szczukiewicz.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe