Poruszyła ich serca

  • 02.03.2020, 12:16
  • W
Poruszyła ich serca Fot. archiwum prywatne Od lewej: Markus Swientek z komisji rewizyjnej OSP w Pokrzywnicy i naczelnik jednostki Sebastian Morawiec z małą Wiktorią
Historia cierpiącej na bardzo rzadką wadę serca Wiktorii Wilczek z Reńskiej Wsi odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Swoją cegiełkę w dzieło pomocy trzylatce dołożyła społeczność Pokrzywnicy.

Akcję zainicjowano w trakcie zwołanego na 8 lutego zebrania zarządu OSP w Pokrzywnicy.

Przez dwa tygodnie do puszek zlokalizowanych w kilku punktach miejscowości - sklepach państwa Kabothów i Zmarzłych oraz w barze Lanzet - każdy mógł wrzucić "coś od siebie".

Uzbierano 488,5 zł. Kiedy jednak 22 lutego strażacy podjechali pod dom Wiktorii z załączoną sygnalizacją świetlną wozu bojowego, żeby spotkać się z rodziną Wilczków i podliczyć pieniądze, mieli ze sobą coś jeszcze.

- Momentalnie widzieliśmy wszystkie dzieci przy oknie, w tym Wiktorię. Przekazaliśmy puszki charytatywne. Wiktoria najbardziej cieszyła się z hełmu strażackiego z naszymi podpisami - relacjonuje Sebastian Morawiec, naczelnik OSP w Pokrzywnicy.

Poza dorosłymi strażakami swoje podpisy na hełmie złożyli druhowie z dziecięcej drużyny pożarniczej, która startuje we wszystkich zawodach, reprezentując jednostkę z Pokrzywnicy.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe