Pocztówka z Toskanii - wystawa w Domu Kultury "Chemik"

  • 03.03.2020, 11:16
  • Ł
Pocztówka z Toskanii - wystawa w Domu Kultury "Chemik"
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na otwarcie wystawy poplenerowej uczniów opolskiej szkoły plastycznej pt. "Pocztówka z Toskanii", który odbędzie się w Domu Kultury "Chemik" przy al. Jana Pawła II 4 marca o godz. 17.30.
Opolski Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa to szkoła ludzi z pasją, gdzie kształtuje się kreatywność, zmysł estetyczny, szacunek dla sztuki i tradycji oraz zachwyt nad światem.
Nieodłącznym elementem życia szkolnego są plenery artystyczne. Tradycją stały się wyjazdy plenerowe do Toskanii, które liczą sobie 15 lat.
Każdego roku grupa uczniów pod toskańskim niebem szuka bogactwa barw, obserwuje światło, inspiruje się pięknem pejzażu. Podążając śladami geniuszy malarstwa, uczniowie próbują oddać formę, barwę, światłocień za pomocą linii i plamy.
W opolskim Plastyczniaku do dnia dzisiejszego  odbyło się kilkanaście plenerów, ale mimo podobnych motywów, żaden obraz się nie powtórzył, nie ma dwóch takich samych szkiców. Bo taka właśnie jest twórcza wrażliwość nieograniczona, nieskończona, odkrywcza. Tacy są nasi uczniowie i ich prace, a przekonać się o tym można na wystawie "Pocztówka z Toskanii" w Miejskim Ośrodku Kultury, prezentującej rysunki i malarstwo z pleneru, który odbył się na przełomie września i października 2019 roku.
W ramach wystawy odbędą się wernisaż połączony z wykładem - "Florencja - stolica Toskanii, perła renesansu, miasto geniuszy".
Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe