Naprawić raz, a porządnie

  • 04.03.2020, 12:56
  • ANKO
Naprawić raz, a porządnie foto: ANKO
Nikt z mieszkańców już tego nie liczy - 10, a może i 15 razy naprawiano to miejsce. Chodnik przy studzience telekomunikacyjnej położonej na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej ze Stolarską w Koźlu, zapadał się wielokrotnie. Zarządcy dróg tłumaczą, że wszystkiemu winne są… szczury.

O sprawie tej pisaliśmy już w zeszłym roku. Wówczas poinformowano nas, że powodem nie są wadliwie wykonane prace naprawcze, a jest to efekt działania gryzoni, które wydrążyły pod ziemią całą sieć tuneli. Nawet, jak zostaną one zasypane i chodnik udaje się naprawić, to po jakimś czasie szczury odbudowują swoje przejścia, a kostka brukowa ponownie zapada się w tych samych miejscach. Na ogół do podobnych sytuacji dochodzi właśnie przy studzienkach telekomunikacyjnych.

Problem w tym, że jest to ruchliwe miejsce, a zapadlisko stwarza zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. Jeden z miłośników dwóch kółek wywrócił się już z powodu tej dziury, którą zauważył dopiero w ostatniej chwili i nie zdążył jej ominąć. Całą sytuację skwitował krótko: - Zamiast naprawiać te dziury co kilka tygodni, zasypując je jedynie piaskiem, niech zrobią to w końcu raz a porządnie. Niech zaleją je na przykład betonem. Ile razy można poprawiać jedno i to samo - pyta oburzony mieszkaniec.

Bieżących napraw w tym przypadku dokonuje nowo powstały (z dniem 1.01.2020 r.) wydział tutejszego starostwa, który przejął schedę po Powiatowym Zarządzie Dróg w Kędzierzynie-Koźlu. Szef jednostki Arkadiusz Kryś przyznał w rozmowie z „Lokalną”, że zalanie tego zapadliska betonem, będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

- Zresztą już od pewnego czasu rozważaliśmy tę opcję, jako najbardziej sensowną. I tak właśnie zamierzamy teraz zrobić - wyjaśnił Arkadiusz Kryś.  

 

ANKO

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe