Środa, 21.08.2019

PKS-em do kultury. Odwiedź filharmonię lub teatr

  • 23.01.2019, 14:01 (aktualizacja 24.01.2019, 19:29)
  • Ł
PKS-em do kultury. Odwiedź filharmonię lub teatr Filharmonia Opolska, Katarzyna Warno
Ciekawa propozycja dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Teatr im. Jana Kochanowskiego i Filharmonia Opolska 27 stycznia organizują akcję „PKS-em do kultury”.

O co w tym wszystkim chodzi? Otóż 27 stycznia zorganizowany zostanie wyjazd na spektakle do stolicy województwa. Autobus do Opola odjedzie o godz. 16 z dworca PKP w Kędzierzynie. Powrót zaplanowano o godz. 21. Koszt przejazdu jest wliczony w cenę biletu.

 

Opolski teatr zaprasza na sztukę „Moją ulicą płynie rzeka” w reżyserii Elżbiety Depty. Spektakl z muzyką na żywo, oparty na prawdziwych historiach opolan z czasów powodzi tysiąclecia, zrealizowany w ramach drugiej edycji konkursu Modelatornia.

Gdy powódź tysiąclecia przekroczyła granice Opola, nikt się nie spodziewał, że miasto czeka najgorsze. Straty liczono w milionach złotych. A gdy woda już opadła, próbowano zapomnieć. I choć złe wspomnienia nie zniknęły tak szybko jak fala, trzeba było sobie z tym poradzić.

Spektakl opowiada również o ludzkiej solidarności, przyjaźniach rodzących się w chwilach kryzysu, wspólnych ogniskach na dachach wieżowców i radości z ocalenia najbliższych. O wszystkim, czego w raportach nie ma, bo opowiadali o tym sami powodzianie.

 

Natomiast w filharmonii odbędzie się koncert „Idź swoją drogą” z piosenkami Jonasza Kofty. Po sukcesie płytowym i koncertowym programu „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej przyszedł czas na utwory kolejnego kultowego artysty.

Janusz Strobel, który z Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów, które wokalistka Nula Stankiewicz wybrała do tego koncertu. Na scenie towarzyszyć jej będą: Janusz Strobel (gitara), Jerzy Małek (trąbka), Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja).

Zabrzmią utwory m.in. Włodzimierza Nahornego „Jej portret”, Janusza Strobla „Księżyc w nowiu”, Andrzeja Korzyńskiego „Do łezki łezka”, Jana Pietrzaka „Pamiętajcie o ogrodach”, a także piosenki, które Jonasz Kofta napisał do muzyki Baden Powella, A. C. Jobima czy Antonia Lauro.

 

Bilety do teatru kosztują 45 zł, a ulgowy 34 zł (rezerwacja tel. 774545941), a do filharmonii 50 zł (rezerwacja 774423286).

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe