Od słów do czynów

  • 11.03.2020, 10:13 (aktualizacja 11.03.2020, 10:49)
  • W
Od słów do czynów
Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na lata 2020-2022 przyznawana jest na dofinansowanie zadań własnych gminy na małe projekty lokalne realizowane na terenach wiejskich. Łączna kwota w trzyletnim dofinansowaniu wynosi 5,4 mln zł.

Podpisanie przez marszałka województwa opolskiego Andrzeja Bułę pierwszych umów - z gminami trzech powiatów: opolskiego, brzeskiego i namysłowskiego - o przekazaniu dotacji na realizację projektów w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej zaplanowano na 11 marca. Na 12 marca wyznaczono podpisanie umów z gminami powiatu nyskiego i prudnickiego.

Jak informuje Violetta Ruszczewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, oficjalne przyznanie środków z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej gminom powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nastąpi 17 marca w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Początek o godz. 14.00.

O projekcie i zadaniach, jakie z pozyskanych pieniędzy chcą zrealizować w tym roku sołectwa z gmin wiejskich naszego powiatu, pisaliśmy TUTAJ.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe