Środa, 21.08.2019

Rowerzyści będą zachwyceni

  • 28.01.2019, 09:30 (aktualizacja 29.01.2019, 18:28)
  • W
Rowerzyści będą zachwyceni W Prace w Zakrzowie
Na ukończeniu są prace przy budowie traktu dla miłośników jednośladów, biegnącego przez gminę Polska Cerekiew. Kiedy popedałujemy po byłym torowisku?

Każdy dzień, szczególnie o tej porze roku, w którym pracuje firma wykonawcza, napawa optymizmem wójta gminy Polska Cerekiew.

– Priorytetem dla mnie jest otwarcie ścieżki z początkiem sezonu rowerowego – podkreśla Piotr Kanzy. – Szkoda, że nie będzie można jeszcze popedałować do samego Koźla, ale do Zakrzowa i pewnego momentu w gminie Cisek zdołamy już dotrzeć na rowerze.

Przed wykonawcą położenie asfaltu i budowa infrastruktury towarzyszącej, jak altany czy barierki. Trzy przejazdy przy skrzyżowaniu z drogami publicznymi zyskają oświetlenie. To nie jedyne zadania, z którymi muszą się jeszcze zmierzyć urzędnicy.

– Mamy do remontu dwa przepusty. Na prace przy nich otrzymaliśmy w końcu pozwolenie z Wód Polskich. Dwa inne przepusty będzie trzeba całkowicie rozebrać – dodaje wójt Kanzy.

Odcinek biegnący przez gminę Polska Cerekiew wynosi 5,5 km. Rozmówca liczy, że na przełomie kwietnia i maja ścieżka powinna być gotowa.

Co z rozbiórką części magazynowej nieczynnej stacji w Polskiej Cerekwi, skąd będzie miał początek trakt dla rowerzystów? Samorząd jest uzależniony od firmy, która wykonuje prace na terenie cukrowni w Ciężkowicach.

– Na razie nie jesteśmy związani umową. Wiem, że ta firma ma poślizgi. Cały czas deklarują chęć rozbiórki tego magazynu i wywiezienia gruzu na teren cukrowni, gdzie się on przyda – podkreśla Piotr Kanzy.

Chciałby, aby w momencie oddania ścieżki do użytku magazynu już nie było. Budynek mieszkalny zostanie, gdyż – zdaniem rozmówcy – jest w dobrym stanie. W przyszłości może posłużyć jako uzupełnienie infrastruktury towarzyszącej ścieżce rowerowej.

 

W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

helena
helena 29.01.2019, 18:35
bardzo się cieszę,dużo jeżdzimy na rowerze i każdy kilometr bezpiecznej drogi jest fajny.

Pozostałe