Szlifować formę warto już dzisiaj

  • 29.01.2019, 12:44 (aktualizacja 29.01.2019, 14:16)
  • W
Szlifować formę warto już dzisiaj W Młodzi adepci pożarnictwa zawsze dają z siebie wszystko
Inicjatywa warta przyklaśnięcia. Na 9 marca w Zakrzowie zaplanowano I Powiatowe Zawody Halowe Dziecięcych Drużyn Pożarniczych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Celem zawodów, które organizuje Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kędzierzynie-Koźlu, jest propagowanie idei ochotniczych straży pożarnych wśród dzieci, zachęta do zabaw ruchowych, integracja najmłodszych strażaków i nauka uczciwego współzawodnictwa.

Prawo udziału w rywalizacji mają wszystkie dziecięce drużyny pożarnicze działające na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Organizator może jednak wyrazić zgodę na udział ekip spoza naszego powiatu.

 

Do zmagań mogą przystąpić dzieci w wieku 6-10 lat. I w tym przypadku – na wniosek opiekuna drużyny – organizator może zezwolić na udział w zawodach dzieci młodszych. Drużyny złożone z zawodników w wieku poniżej 6 lat nie będą klasyfikowane.

 

W zawodach na równych prawach wystartują drużyny dziewcząt, chłopców i drużyny mieszane. Podczas zawodów każda z drużyn rozegra kilka konkurencji. Decydujący będzie czas ich wykonania. Co więcej, w przypadku konkurencji rozwinięcia bojowego młodzi będą się musieli liczyć z punktami karnymi. Suma punktów zdobytych we wszystkich konkurencjach zdecyduje o  klasyfikacji końcowej.

 

Wśród rozgrywanych konkurencji znajdą się: rozwinięcie bojowe i sztafeta pożarnicza. Pozostałe konkurencje: „bieg na trzech nogach”, „szarfa”, „bieg z jajkiem” i „śrubki”. Szczegóły tychże w regulaminie zawodów.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe