Środa, 21.08.2019

Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

  • 29.01.2019, 17:00 (aktualizacja 29.01.2019, 17:29)
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" materiały prasowe
Kino „Helios” w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na kolejny seans „Kultury Dostępnej”. 31 stycznia o godz. 13 i 18 zostanie wyświetlony film wojenny „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Widzowie poznają historię polskich pilotów z czasów II wojny światowej, inspirowaną książką Arkadego Fiedlera. Nasi lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach RAF-u tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

 

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

 

Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział lotnicy, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

W rolach głównych występują: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Cara Theobold, Anna Prus i Antoni Królikowski.

 

W „Heliosie” trwa dwunasta edycja programu „Kultura Dostępna”, który wspiera Narodowe Centrum Kultury. Dzięki niemu bilety na polskie filmy kosztują 10 zł. W kolejne czwartki na widzów czekają: „Twarz” (7.02), „Jeszcze dzień z życia” (21.02), „Jak pies z kotem” (28.02) oraz „7 uczuć” (7.03).

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe