piątek, 26 kwietnia 2024 15:36
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

My na służbie, wy w domy. Celem jest zdrowie ogółu

Epidemia COVID-19 jest sytuacją bez precedensu. Zagrożenie dla życia i zdrowia tak wielu ludzi na raz, stało się realne. Wyjątkowe okoliczności wymuszają na nas wszystkich wyjątkowe, niecodzienne postępowanie. Stąd wprowadzone obostrzenia, skierowane na ograniczenie liczby osób zarażonych. Policjanci nieustannie dbają o bezpieczeństwo oraz pilnują przestrzegania obowiązujących przepisów. Od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy, ile osób uratujemy. My na służbie, wy w domy - jeden wspólny cel.
  • Źródło: Opolska Policja
My na służbie, wy w domy. Celem jest zdrowie ogółu

Wprowadzony stan epidemii związany jest również z obostrzeniami, których celem jest ograniczenie liczby osób zarażonych koronawirusem. Dlatego tak ważne jest, aby w myśl popularnego dziś hasła #zostanwdomu, ograniczyć maksymalnie wyjścia z domów. Poruszanie się w przestrzeni publicznej może odbywać się wyłącznie pod ścisłymi warunkami. Wychodzić możemy między innymi do pracy, na zakupy, do apteki, w celu pomocy innym, wolontariatu lub w związku z wizytą lekarską. Osoby do 18 roku życia mogą opuszczać mieszkania wyłącznie pod opieką dorosłych. Wprowadzone obostrzenia są szczegółowo omówione na stronie internetowej www.gov.pl.

Policjanci zobowiązani są do egzekwowania wprowadzonych przepisów. Osoby, które łamią zasady poruszania się w przestrzeni publicznej lub związane z obowiązkową kwarantanną, narażają zdrowie i życie swoje oraz innych. Dlatego - po okresie informowania i stosowania pouczeń - funkcjonariusze wobec osób rażąco łamiących zasady bezpieczeństwa, stosują zasadę #ZeroTolerancji. Celem jest zdrowie ogółu, a konsekwencje za narażanie ludzi na zachorowanie mogą być dotkliwe. To nie tylko mandat karny, wniosek o ukaranie do sądu czy grzywna do 30 000 złotych. Świadome narażenie innej osoby na zachorowanie wiąże się z odpowiedzialnością karną, między innymi z art. 161 kodeksu karnego.

Opolscy policjanci dbają o to, aby wprowadzone przepisy były przestrzegane. Dlatego wzmożona liczba patroli pilnuje nie tylko centra miast, ale również zamkniętych już parków, bulwarów czy głównych ciągów komunikacyjnych. Policjanci pełnią służbę wspólnie z żołnierzami, strażnikami miejskimi, strażą leśną czy rybacką. Wykorzystujemy przy tym radiowozy, motocykle, quady, drony czy łodzie. Monitorujemy stan bezpieczeństwa z lądu, powietrza i wody. To ogromna mobilizacja wszystkich służb.

Jesteśmy w służbie 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. To nie tylko dodatkowe zadania związane ze stanem epidemii. Policjanci nadal podejmują zgłaszane interwencje, reagują na wykroczenia, pracują na miejscu przestępstw, zatrzymują osoby podejrzane o ich popełnienie. Funkcjonariusze ruchu drogowego nieustannie dbają o bezpieczeństwo na drogach, zatrzymują piratów drogowych i nietrzeźwych kierowców oraz jak najszybciej docierają na miejsca wypadków. Wciąż prowadzone są wielowątkowe śledztwa i dochodzenia związane ze sprawami korupcyjnymi, przestępczością gospodarczą czy cyberprzestępczością.

Aby skutecznie walczyć z epidemią COVID-19, potrzebna jest mobilizacja i odpowiedzialność. Życie w czasie epidemii stawia przed nami zadania, z których musimy się wywiązać. Od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich zależy, ile osób uratujemy. My na służbie, wy w domy - jeden wspólny cel.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Obywatel 14.04.2020 10:54
a z kibolami to sobie rady nie potrafią dać. Uczciwych ludzi po ulicach gonią zamiast sie domami starosci zająć gdzie ludzie naprawde sa zagrożeni to sie panowie kladami wozicie. Brak słów a Kaczor publicznie lamie przepisy o zgromadzeniu. Tego to nie widzicie .

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PokTreść komentarza: Kobito otwórz okno i powdychaj świeżego. To pis ukradł 80 mln poczcie nie Tusk.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 14:02Źródło komentarza: Pracownicy Poczty Polskiej z Kędzierzyna-Koźla protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniomAutor komentarza: Ruda wronaTreść komentarza: Wraca Tusk i jak zwykle pieniędzy nie ma i nie będzie bo PiS i już się nie da nic zrobić.Taką legendę jak ZAKSA położyć to tylko PO jak zwykle potrafi.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 07:54Źródło komentarza: ZAKSA straci głównego sponsora. Co dalej z klubem?Autor komentarza: KapisxonTreść komentarza: I to rząd Tuska doprowadził pocztę do ruiny? Przez 4 miesiące? Przecież to wszystko to pokłosie rządów PiS. Czy tak ciężko wam zrozumieć? Głowa boli od myślenia?Data dodania komentarza: 26.04.2024, 07:37Źródło komentarza: Pracownicy Poczty Polskiej z Kędzierzyna-Koźla protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniomAutor komentarza: LeliwaTreść komentarza: I co. Rząd Tuska przez 4 miesiące zniszczył pocztę? Puknij się w głowę. Tylko obawiam się, że pójdzie echo z pustego czerepuData dodania komentarza: 26.04.2024, 07:35Źródło komentarza: Pracownicy Poczty Polskiej z Kędzierzyna-Koźla protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniomAutor komentarza: TamtaririramTreść komentarza: Za to w CISOWEJ nie ma miejsc żeby przyjąć :D kiedyś się nabijano z tego osiedla, dzisiaj każdy chce tu mieszkać.. jak to jest kochani...Data dodania komentarza: 26.04.2024, 06:47Źródło komentarza: Rodzice dzieci z Przedszkola nr 15 w Koźlu zgłaszają problemAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Przecież za wszystkimi przekrętami stoją biurokrata policja bankierzy oni mają swobodny dostęp do naszych danychData dodania komentarza: 26.04.2024, 01:09Źródło komentarza: Podali kod BLIK i stracili kasę. Coraz więcej oszukanych
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna