Niedziela, 18.08.2019

Chcą pomóc byłemu piłkarzowi Chemika

  • 05.02.2019, 20:28 (aktualizacja 09.02.2019, 11:26)
  • Ł
Chcą pomóc byłemu piłkarzowi Chemika www.gofundme.com/f7asc
Sympatycy futbolu z Kędzierzyna-Koźla włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację Janusza Dobrowolskiego. Były zawodnik Chemika uległ wypadkowi, w następstwie którego jest sparaliżowany.

Janusz Dobrowolski urodził się w sierpniu 1963 roku w Kędzierzynie. W naszym mieście stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Reprezentował barwy Stali Mielec i Śląska Wrocław. W 1983 roku z reprezentacją młodzieżową U-20 zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Później wyjechał do Kanady.

 

18 lipca 2016 roku Dobrowolski doznał nieszczęśliwego wypadku. Myjąc okna spadł z drabiny. Nieprzytomnego mężczyznę dopiero po kilku godzinach znalazł przechodzień. W ciężkim stanie trafił do szpitala, był reanimowany, a lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Wyrwał się szponom śmierci, ale jest sparaliżowany, bo uszkodzeniu uległ kręgosłup. Aby poskładać kości, trzeba było w nich umieścić metalowe pręty.

 

Były reprezentant Polski od 2,5 roku walczy o powrót do zdrowia i sprawności. Miał kilka operacji. Przechodzi specjalistyczną rehabilitację, która jest bardzo kosztowna. Szansą na powrót do zdrowia jest terapia komórkami macierzystymi, ale jest koszmarnie droga. Potrzeba zebrać 55 tysięcy dolarów. Jednak dzięki wpłatom od ludzi dobrej woli na koncie jest już prawie 10 tysięcy.

Rodzina i znajomi prowadzą zbiórki w Polsce i w Kanadzie. Wpłat można dokonywać poprzez stronę: ZBIÓRKA

 

Pomagają też miłośnicy lokalnego futbolu z Kędzierzyna-Koźla, którzy na Facebooku prowadzą profil LegendyRegionu. Wystawili na aukcję kilka rzeczy, m.in. oryginalne koszulki AC Milan z tego sezonu i koszulkę reprezentacji Polski, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie pana Janusza.

Licytować można: TUTAJ

Ł
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe