Kompleks w Mosznej otwarty. Co z innymi naszymi instytucjami kultury?

  • 02.05.2020, 13:02
  • Źródło: Urząd marszałkowski
Kompleks w Mosznej otwarty. Co z innymi naszymi instytucjami kultury? W Zamek w Mosznej
Wojewódzkie instytucje kultury, zgodnie z zaleceniami rządu i po ustaleniach z zarządem województwa, powoli wznawiają swoją działalność.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu otworzy się dla czytelników o godzinie 9.00 w dniu 6 maja, w środę. Zgodnie z wytycznymi zwrócone książki będą podlegały obowiązkowej kwarantannie, zaś do odwołania zostanie zamknięta czytelnia.

Oficjalne otwarcie muzeów dla zwiedzających zaplanowane zostało na dzień 18 maja, czyli na przypadający wtedy Dzień Muzealnika.  - Wtedy otworzymy oficjalnie dwa budynki Muzeum Śląska Opolskiego (główny przy Małym Rynku w Opolu i Muzeum Czynu Powstańczego Góry Świętej Anny), Muzeum Wsi Opolskiej oraz Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, gdzie zaplanowano wtedy także otwarcie nowej wystawy - mówi Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki urzędu marszałkowskiego.

Od 4 maja będzie można natomiast spacerować po parku w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Same chaty w skansenie będą zamknięte, a spacer będzie bez obsługi merytorycznej pracowników muzeum.

Już od 1 maja możliwy jest biletowany wstęp do parku w kompleksie parkowo-pałacowym Moszna Zamek. Podczas tego weekendu będzie można tylko spacerować po parku, do samego zamku będzie zaś można wejść wyłącznie do kiosku z pamiątkami oraz do toalety.

5 maja, we wtorek, zamek wznowi działalność hotelarską, zaś zwiedzanie zamku będzie możliwe od 9 maja. - Będzie to zwiedzanie bez wież, w nowej formule. Obowiązywać będą wszystkie ogólne zalecenia sanitarne - mówi prezes spółki Moszna Zamek Tomasz Ganczarek.

- Wszystkie instytucje kultury będą funkcjonowały w koniecznym reżimie sanitarnym. Są zaopatrzone w środki dezynfekcyjne, przyłbice czy ścianki pleksi - dodaje Agnieszka Kamińska.

Zamknięte nadal pozostają Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Filharmonia Opolska.

Źródło: Urząd marszałkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe