Jedyna Polka na podium

  • 06.02.2019, 17:31 (aktualizacja 06.02.2019, 17:42)
  • Ł
Jedyna Polka na podium
Reprezentanci klubu Beninca UKS Feniks wystartowali w silnie obsadzonym turnieju Victor Polish Junior. Medal z Przemyśla przywiozła Zuzanna Jankowska.

Do zmagań przystąpiło blisko 170 badmintonistów z roczników 2001 i młodsi z 20 państw, wśród nich reprezentanci Danii, Niemiec, Anglii, Izraela i Chin. Ci ostatni zdominowali rywalizację, bo zwyciężyli w singlach, deblach i mikście. We wszystkich kategoriach zdobyli też srebrne medale, a najlepsi Europejczycy sięgnęli tylko po brąz.

Wśród nich znalazła się jedyna Polka. Zuzanna Jankowska z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z Marie Ruzickovą z Czech zajęły trzecie miejsce w deblu kobiet.

 

Blisko strefy medalowej była też Dominika Kwaśnik z UKS-u, która wspólnie z Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa) dotarły do ćwierćfinałów gry podwójnej. Z kolei na miejscach 9.-16. sklasyfikowany został Karol Budny, który startował w grze pojedynczej oraz w deblu z Jakubem Suszyńskim (Stal Nowa Dęba).

 

W Przemyślu klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowali także: Julia Prokopczuk, Dominika Gajda oraz Mikołaj Szymanowski. Trenerem badmintonistów jest Krzysztof Maślanka.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe