Niedziela, 18.08.2019

Jedyna Polka na podium

• 06.02.2019, 17:31 (aktualizacja 06.02.2019, 17:42)
  • Ł
Reprezentanci klubu Beninca UKS Feniks wystartowali w silnie obsadzonym turnieju Victor Polish Junior. Medal z Przemyśla przywiozła Zuzanna Jankowska.

Do zmagań przystąpiło blisko 170 badmintonistów z roczników 2001 i młodsi z 20 państw, wśród nich reprezentanci Danii, Niemiec, Anglii, Izraela i Chin. Ci ostatni zdominowali rywalizację, bo zwyciężyli w singlach, deblach i mikście. We wszystkich kategoriach zdobyli też srebrne medale, a najlepsi Europejczycy sięgnęli tylko po brąz.

Wśród nich znalazła się jedyna Polka. Zuzanna Jankowska z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z Marie Ruzickovą z Czech zajęły trzecie miejsce w deblu kobiet.

Blisko strefy medalowej była też Dominika Kwaśnik z UKS-u, która wspólnie z Pauliną Hankiewicz (ABRM Warszawa) dotarły do ćwierćfinałów gry podwójnej. Z kolei na miejscach 9.-16. sklasyfikowany został Karol Budny, który startował w grze pojedynczej oraz w deblu z Jakubem Suszyńskim (Stal Nowa Dęba).

W Przemyślu klub z Kędzierzyna-Koźla reprezentowali także: Julia Prokopczuk, Dominika Gajda oraz Mikołaj Szymanowski. Trenerem badmintonistów jest Krzysztof Maślanka.