Kolejne postojowe trafiło głównie do samozatrudnionych

  • 14.05.2020, 10:34
  • Źródło: ZUS
Kolejne postojowe trafiło głównie do samozatrudnionych Foto: pixabay
Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Opolszczyźnie wypłaciły kolejne 2,8 mln zł świadczeń postojowych. Pieniądze trafiły na rachunki bankowe niemal 1400 mieszkańców województwa opolskiego. To już czwarta tura wypłat realizowanych przez opolski oddział ZUS.

 - Jednym z warunków wypłaty świadczenia postojowego przez ZUS jest podanie przez wnioskujących prawidłowego numeru rachunku bankowego. 13 maja taką operację zrealizowaliśmy dla kolejnych 1400 osób z województwa opolskiego. Większość pieniędzy, bo nieco ponad 2,7 mln zł trafia do osób samozatrudnionych. Pozostałą część,w kwocie 123 tys. zł otrzymały osoby, które złożyły wnioski o wypłatę świadczenia z tytułu umów cywilnoprawnych - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Do tej pory opolski ZUS trzy razy wypłacał świadczenia postojowe. Ten rodzaj pomocy ma być rekompensatą za utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej lub za brak możliwości realizowania lub ograniczenie możliwości realizowania umowy zlecenia, umowy o dzieło w następstwie COVID19.

Dotychczas, razem z ostatnimi przelewami, na konta 7088 odbiorców z Opolszczyzny trafiło prawie 14,4 mln zł w ramach świadczeń postojowych.

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe