Nie będzie Dni Kędzierzyna-Koźla oraz Dnia Chemika

  • 19.05.2020, 19:54
  • Ł
Nie będzie Dni Kędzierzyna-Koźla oraz Dnia Chemika RP W tym roku nie będzie plenerowych koncertów na dni miasta czy dni chemika. Na zdjęciu Cleo, która wystąpiła na Dniach Kędzierzyna-Koźle 2019
Przez pandemię koronawirusa odwołano już tysiące imprez, koncertów czy wydarzeń sportowych. Taki sam los spotkał m.in. tegoroczne Dni Kędzierzyna-Koźla, organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, oraz Dni Chemika Grupy Azoty ZAK SA.

Już 31 marca prezydent miasta Sabina Nowosielska wydała zarządzenie o odwołaniu wszelkich imprez i przedsięwzięć kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych lub uroczystości związanych z obchodami świąt państwowych i lokalnych w celu zapobiegania zagrożeniu zdrowia lub życia mieszkańców miasta w występującym na obszarze RP stanie epidemii.

Chodzi o okres od 1 kwietnia do 15 czerwca, a w tym czasie miały się odbyć m.in. Dni Kędzierzyna-Koźla oraz Targi Książki nad Odrą. Co gorsza, jeśli sytuacja do 15 czerwca dalej będzie niepewna, mogą zostać odwołane także późniejsze wydarzenia.

Również Grupa Azoty w tym roku nie będzie organizować dni chemika. Decyzja o odwołaniu przez spółki wszystkich związanych z nimi imprez towarzyszących podyktowana została troską o bezpieczeństwo pracowników oraz ich rodzin, a także społeczności lokalnych, do których tradycyjnie adresowana była znaczna część organizowanych wydarzeń.

- Dzień chemika to ważne święto dla pracowników wszystkich spółek Grupy Azoty, a także dla społeczności lokalnych, bo na ogół imprezy są otwarte, a atrakcje, które zapewniamy, przyciągają szeroką publiczność. Obecnie imprezy masowe nie są możliwe - mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty. - Mając na względzie rozwój sytuacji i podawane informacje, trudno nakreślić realną perspektywę możliwości i warunków organizacji dni chemika w takim kształcie, jak zwykliśmy je obchodzić. Stąd ta trudna i z ciężkim sercem podjęta decyzja, bo uczestnicząc we wszystkich wydarzeniach, miałem okazję przekonać się, jak dużą popularnością cieszą się one w lokalnych społecznościach. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do tej miłej tradycji i będziemy świętować dzień chemika jeszcze huczniej niż dotychczas.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 20.05.2020, 04:48
Bardzo dobra decyzja.
Wszystkie imprezy, które zaplanowano w K-K na przełomie lato/ jesień 2020 powinny zostać ODWOŁANE.Najważniejsze w czasie pandemii, która jak mówią naukowcy może "zbierać śmiercionośne żniwa" do następnego roku jest bezpieczeństwo i życie naszych mieszkańców.

Pozostałe